Mateja Kosovelj je dosegla najboljšo slovensko uvrstitev. Foto: MMC RTV SLO/Tomaž Okorn
31. tek na Šmarno goro Turku in Avstrijki

Turški tekač, ki je sicer tudi evropski prvak, je slavil s časom 42:28. Najboljši Slovenec je bil Mitja Kosovelj, ki je bil peti (44:29). Med deseterico sta se uspela prebiti še Simon Alič, ki je končal na devetem mestu, in Gašper Bregar, ki je bil mesto za njim. Pri dekletih je Mayrjeva zmagala s časom 48:48, Kosoveljeva, ki je bila tretja, je progo pretekla v času 51:26.

Najhitrejša na Šmarni gori sta tudi končna zmagovalca svetovnega pokala. Med dekleti je drugo mesto osvojila Britanka Lauren Jeska, tretje pa Anna Frost z Nove Zelandije. Kosoveljeva je končala kot peta. Arslan, ki je bil na svetovnem prvenstvu na Veliki planini kot najboljši neafriški tekač na sedmem mestu, je osvojil svetovni pokal pred Novozelandcem Jonathanom Wyattom, tretji pa je bil Švicar David Schneider.