Washington je rešil Aleksander Semin. To je bil njegov prvi zadetek v končnici v 15 tekmah. Foto: Reuters
Vancouver je uspešno odprl serijo proti Chicagu. Foto: Reuters
Nashville je na prvi tekmi gladko odpravil Anaheim. Foto: Reuters

Začela se je končnica v Ligi NHL. Na prvih petih tekmah je imel največ dela prvi nosilec Vzhoda Washington, ki je po podaljšku z 2:1 ugnal New York Rangerse.

Tekmo je v 79. minuti odločil Aleksander Semin. Prednost domačega ledu je zapravil le Anaheim, ki je s 4:1 klonil proti Nashvillu. Pittsburgh je s 3:0 odpravil Tampa Bay, Detroit je bil s 4:2 boljši od Phoenixa, Vancouver pa je z 2:0 premagal branilca naslova Chicago.

Washington, ki je bil prvi nosilec tudi lani, a ga je že v prvem krogu izločil Montreal, je bil v zaostanku od 42. minute, ko je Rangerse v vodstvo popeljal Matt Gilroy. V 54. minuti je podaljšek izsilil prvi zvezdnik Capitalsov Aleks Ovečkin.

Pingvini odločili v 18 sekundah
Brez golov v prvih dveh tretjinah je bilo tudi na tekmi Pittsburgha in Tampa Baya. Za strele je bila usodna 47. minuta, ko sta v razmaku 18 sekund zadela Aleksej Kovalev in Arron Asham. Zmago je v zadnji minuti potrdil Chris Kunitz.

Chicago še tretjič izgubil uvodno tekmo
Najboljše moštvo rednega dela Vancouver je proti Chicagu hitro povedel z dvema zadetkoma razlike in po zaslugi Roberta Luonga (32 obramb) prednost zadržal do konca. V 8. minuti je Canuckse v vodstvo popeljal Christopher Higgins, tri minute pozneje pa je Coreyja Crawforda premagal še Jannik Hansen. Chicago je proti Vancouvru izgubil prvi tekmi tudi v preteklih dveh letih, a na konuc serijo obrakrat dobil v šestih tekmah.

Detroit do preobrata v drugi tretjini
Detroit je proti Phoenixu po prvi tretjini zaostajal z 0:1. Do preobrata je prišlo v drugih dvajsetih minutah, ko so zadeli Pavel Dacjuk, Johan Franzen in Brian Rafalski. Zmago je na začetku zadnjega dela potrdil Jirži Hudler.

Dva zadetka Fisherja v zmagi Predatorjev
Edino gostujočo zmago je dosegel Nashville. Predatorji so povedli v 5. minuti in vodstvo ob koncu druge tretjine povišali na 3:0. Dokončna odločitev je padla v 56. sekundi zadnj tretjine, ko je drugi zadetek na srečanju dosegel Mike Fisher.