Zadetek Luisa Fabiana ni bil dovolj za Špance. Foto: Reuters

Portugalci, ki so na prvi tekmi slavili z 1:2, so bili na dobri poti v osmino finala in si v prvem polčasu pripravili več priložnosti. Strela Alvara in Hulka je ukrotil vratar Javi Varas, strel Falcaa, vodilnega strelca Evropske lige v tej sezoni, pa je ustavila vratnica. Frederic Kanoute in Fernando Belluschi sta bila premalo natančna.

Edini zadetek na tekmi je dosegel Fabiano, ki se je otresel obrambe in z okoli 12 metrov neubranljivo streljal v spodnji levi kot po podaji Alvara Negreda. Slabo minuto zatem je po prekršku nad Garyjem Medelom sodnik Howard Webb pokazal rdeči karton Alvaru Pereiri. Porto ni bil dolgo z igralcem manj na igrišču. Zaradi drugega rumenega kartona je moral v 77. minuti z igrišča Alexis zaradi nevarnega prekrška nad Hulkom. Sevilla je vse moči usmerila v napad, kar je Porto nekajkrat skoraj izkoristil, a se izid ni več spremenil.

Porto je izgubil prvič v tej sezoni na svojem stadionu (remi je izvlekel le turški Bešiktaš), a poraz ni bil usoden. V osmini finala so se Portugalci pridružili CSKA-ju Moskvi, ki je bila boljša od Paok Soluna.

Preostale tekme bodo v četrtek. Televizija Slovenija bo ob 19. uri prenašala tekmo PSV Eindhoven - Lille.