Tampa se bo v finalu Vzhodne konference najverjetneje pomerila z Bostonom. Foto: Reuters
San Jose vodi proti Detroitu kar s 3:0. Foto: Reuters

Tampa Bay je Washington premagal s 5:3, Boston je nadigral Philadelphio s 5:1, najbolj razburljivo pa je bilo v Detroitu, kjer je San Jose slavil po podaljšku s 4:3.

Novo razočaranje za Washington
Tampa je dobila že sedmo zaporedno tekmo v letošnji končnici. Sean Bergenheim je v drugi tretjini dosegel dva gola, po katerih so Strele povedle s 3:1. Odločilni udarec sta Capitalsom v zadnji tretjini zadala Marc Andre Bergeron in Martin St. Louis. Washington je bil divizijski zmagovalec rednega dela v zadnjih štirih sezonah, v končnici pa je dobil le dve seriji.

Boston pol dela opravil v 63 sekundah
Boston je pot do zmage proti Philadelphii tlakoval v prvih 63 sekundah, ko sta zadela Slovak Zdeno Chara in Čeh David Krejči. Sredi druge tretjine sta v razmiku minute in pol vodstvo povišala Daniel Paille in Nathan Horton. Tima Thomasa (37 obramb) je premagal le Andrej Meszaros.

Hat trick Setoguchija v Detroitu
Dvoboj med San Josejem in Detroitom je s svojim tretjim zadetkom v 70. minuti odločil Devin Setoguchi. Samo tri moštva v zgodovini so nadomestila zaostanek v seriji 3:0.