Akcija, v kateri je Henrik Sedin dosegel odločilni gol. Foto: Reuters
Naslednja tekma bo v sredo prav tako v Vancouvru. Foto: Reuters

Junak je bil švedski napadalec Henirk Sedin, ki je najprej podal za izenačujoči gol Kevina Biekse, 79 sekund pozneje pa ob igralcu več še sam premagal odličnega Anttija Niemija (35 obramb). Razmerje v strelih je bilo 39:28 v korist Canucksov.

Sharkse je v prvi tretjini v vodstvo popeljal Joe Thornton, po izenačenju Maxima Lapeirra pa je prednost gostom spet zagotovil Patrick Marleau. Morski psi so imeli do konca druge tretjine še nekaj izjemnih priložnosti, a se je izkazala Roberto Luongo (26 obramb).

"Moje moštvo je delovalo utrujeno. So večeri, ko preprosto izgubimo noge, vendar so naše misli še vedno ostre. Danes ni bilo tako. Bili smo kot psi, ki preganjajo avtomobile na avtocesti. Preprosto nismo mogli ujeti nikogar," je bil slikovit trener San Joseja Todd McLellan. San Jose je imel le dva dneva počitka po naporni seriji z Detroitom, ki jo je dobil s 4:3.