Frank Banham bo tudi v novi sezoni glavni adut zeleno-belih. Foto: Iztok Novak
Tomaž Razingar
Tomaž Razingar je dosegel vodilni zadetek za železarje. Foto: Iztok Novak

Varovanci Danyja Gelinasa so povedli že v 3. minuti, ko je z izjemnim strelom s sredine igrišča mrežo razparal Kevin Mitchell. Gradčani so izenačili v 15. minuti, ko so imeli na ledu dva igralca več. Vratar Norm Maracle je bil po strelu Warrena Norrisa brez moči. Za preobrat je posrbel Stefan Herzog, ki je odbito ploščico potisnil prek golove črte.

V 23. minuti je razigrani Mitchell po samostojnem prodoru še drugič premagal Weinhandla. Za novo vostvo zeleno-belih je poskrbel Frank Banham, ki je potreboval le 18 sekund ob igri z igralcem več. Do konca druge tretjine je Gradec dosegel kar tri gole. Po izenačenju Žige Grahuta je v 34. minuti Maracla v ljubljanski vratih zamenjal Aleš Sila.

Oraze preprečil preobrat
Na začetku zadnje tretjine je Herzog povišal na 3:6, a Ljubljančani se niso predali. Najprej je z igralcem več dvakrat zadel Banham, v 50. minuti pa je ob igri petih proti trem izenačil Greg Kužnik. V 59. minuti je Gradec ob številčni prednosti prek Martina Orazeja prišel do zmage. Gelinas je po prejetem zadetku vzel minuto odmora in Silo zamenjal s šestim igralcem, a za novo izenačenje je zmanjkalo časa.

Tilia Olimpija bo redni del sezone v Ligi Ebel začela v petek v Beljaku, v nedeljo pa v Tivoli prihajajo Jeseničani.