Nogometaši Manchester Cityja so takole proslavili zadetek Sergia Aguera po dobre pol ure igre. Foto: Reuters
Thibaut Courtois
Thibaut Courtois je zakrivil prekršek za najstrožjo kazen, prislužil si je tudi rdeči karton. Foto: Reuters
Sergio Aguero
Aguero je z bele točke dosegel sedmi hat-trick v dresu Manchester Cityja. Foto: Reuters
Marcus Rashford
Marcus Rashford je dosegel edini zadetek na Old Traffordu. Foto: Reuters
Navijači Aston Ville
Navijači Aston Ville bodo v prihodnji sezoni svoje ljubljence spremljali v Championshipu. Foto: Reuters

Nogometaši Manchester Cityja so z odliko opravili nalogo na Stamford Bridgeu, kjer so v derbiju 34. kroga Premier lige s 3:0 odpravili Chelsea. Ta je od 78. minute igral z igralcem manj.

Z zmago so gostje z Etihada na najboljši mogoč način odgovorili na zmago Manchester Uniteda, ki se s svojim mestnim tekmecem še vedno bori za mesto, ki vodi v Ligo prvakov. City je ohranil štiri točke prednosti in se je s polnim izkupičkom točk zavihtel na tretje mesto.

City je postal šele prva ekipa po Liverpoolu iz leta 2012, ki je proti Chelseaju v eni sezoni dobila oba ligaška obračuna.

Aguero udaril iz protinapada
Chelsea je bil na uvodu tekme boljši nasprotnik, že v 7. minuti je s strelom od daleč zapretil Pedro Rodriguez, žogo pa je na golovi črti izbil Nicolas Otamendi. V 20. minuti je Ruben Loftus-Cheek sprožil diagonalni strel z leve strani, z obrambo se je izkazal Joe Hart. Chelseajev pritisk je nato pojenjal, sledile pa so minute gostov z Etihada. Že nekaj minut pozneje je iz protinapada zapretil Kevin De Bruyne, veselje mu je preprečil Thibaut Courtois. Belgijskemu reprezentančnemu vratarju je nekaj trenutkov pozneje še uspelo ubraniti poskus Samirja Nasrija, po dobre pol ure igre pa je bil nemočen ob strelu Aguera. Ta je v akciji iz protinapada sprejel De Bruynovo podajo, si pripravil prostor za strel in z roba kazenskega prostora hladnokrvno zadel za 0:1. Žoga se je ob strelu rahlo odbila od noge Garyja Cahilla.

Aguero dopolnil hat-trick
V nadaljevanju je Chelsea večkrat pritisnil na vrata gostujoče ekipe, a mu nikakor ni uspelo zatresti mreže. Zato pa so bili uspešnejši gostje, ki so v 54. minuti znova kaznovali ležernost domače obrambe s protinapadom. Nasri je z natančno podajo zaposlil Aguera, ki je še drugič ugnal nemočnega Courtoisa. Ta se je moral pošteno izkazati deset minut pozneje, da je po Nasrijevem strelu iz bližine preprečil še višje vodstvo Cityja. S tem se Chelseajeva mora še ni končala - v 78. minuti je bil po prekršku nad Fernandinhom izključen Courtoius, med vratnici je stopil Asmir Begović, ki pa ni bil kos Aguerovemu strelu z bele točke, s katerim je dosegel hat-trick. 0:3.

Gledalci so počasi že začeli zapuščati svoje sedeže, medtem ko so se Cityjevi napadi nadaljevali. Chelseajeva obramba ni dovolila več nobenega zadetka, v napadu so Londončani še nekajkrat do konca pritisnili, a zaman.

Rashford rdečim vragom prinesel tri točke
Nogometaši Manchester Uniteda so z minimalno zmago odpravili zadnjeuvrščeno Aston Villo in še vedno ostajajo v boju za četrto mesto, ki prinaša Ligo prvakov. Rdeči vragi, za katere je prvič po dveh mesecih zaigral Wayne Rooney, so se znova lahko zanesli na Marcusa Rashforda, ki je po podaji Antonia Valencie z desne strani brez večjih težav ukanil nemočnega Brada Guzana. United je bil sicer boljši nasprotnik, a mu tako želenega drugega zadetka ni uspelo doseči. V zaključku tekme bi lahko nato ekipa Louisa van Gaala doživela pravcato katastrofo. V 84. minuti je Daley Blind v zadnjem trenutku posredoval pred rezervistom Rudyjem Gestedejem in preprečil izenačenje, že naslednjo minuto je zadetek gostov iz Birminghama po Gestedejevem strelu z glavo preprečil okvir gola. Aston Villa zdaj tudi teoretično več nima možnosti za obstanek med angleško nogometno elito.