Mohamed Salah je na zadnjih sedmih tekmah na Old Traffordu zadel kar desetkrat. Egipčan je bil znova najboljši igralec tekme v teatru sanj. Foto: EPA

Rdeči vragi so znova slabo začeli sezono. Prejšnji teden so izgubili v Brightonu, tokrat pa so doživeli novo hladno prho proti večnim tekmecem iz Anfielda, ki so pod vodstvom novega trenerja Arneja Slota odlično začeli sezono, imajo maksimalnih devet točk in še niso prejeli zadetka.

Videosodnik razveljavil zadetek Alexander-Arnolda
V 6. minuti je Ryan Gravenberch neoviran prodrl proti vratom Uniteda in podal do Diaza, ki je poslal pred vrata, Trent Alexander-Arnold je streljal iz bližine, gostitelji pa so žogo izbili. Sodnik Anthony Taylor je pogledal na posebno uro, ki je pokazala, da je žoga prečkala golovo črto. Oglasil se je videosodnik, ki je opazil, da je bil Salah pri podaji Diaza v prepovedanem položaju. Egipčan se je malce dotaknil žoge in zadetek ni veljal.

Luis Diaz je v zadnjih minutah prvega polčasa kronal premoč Liverpoola. Foto: EPA

Diaz kaznoval dve veliki napaki Casemira
Casemiro je v 35. minuti naredil veliko napako, podal je naravnost do Gravenbercha, ki je našel Salaha. Egipčan je poslal predložek pred vrata, kjer je Diaz z glavo zatresel mrežo.

Tri minute zatem sta napadalca znova zablestela. Salah je imenitno zaposlil Diaza, ki je z desno nogo matiral vratarja Andreja Onanaja.

Trener rdečih vragov Erik ten Hag je izjemno slabega Casemira, ki je zakrivil tudi drugi zadetek, zamenjal na začetku drugega polčasa. Vstopil je Toby Collyer.

Izjemni Salah zapečatil usodo nemočnih vragov
Napake domačih na sredini igrišča so se nadaljevale tudi v drugem delu. Tokrat je žogo izgubil Kobbie Mainoo. Vse upe gostiteljev je dokončno pokopal sijajni Salah, ki je z natančnim strelom v 56. minuti postavil končni izid. Zaposlil ga je Dominik Szoboszlai. To je bil že deseti zadetek Salaha na zadnjih sedmih tekmah na Old Traffordu.

Eberechi Eze je zagotovil Crystal Palaceu veliko točko na Stamford Bridgeu. Foto: EPA

Po tretjem golu so se domači znašli v šoku, Liverpool bi lahko do vrha napolnil njihovo mrežo, a ni izkoristil nekaj priložnosti. Najbližje znižanju je bil Joshua Zirkzee, a se je dvakrat izkazal gostujoči vratar Alisson Becker, enkrat je nizozemski novinec v moštvu streljal mimo gola, enako je storil Lisandro Martinez.

Chelsea le to točke proti Crystal Palaceu
Chelsea je na Stamford Bridgeu le remiziral z mestnim tekmecem Crystal Palaceom (1:1). Senegalec Nicolas Jackson je po podaji Cola Palmerja v 25. minuti zadel za vodstvo modrih, vendar je Eberechi Eze v 54. minuti s strelom od daleč izenačil in svoji ekipi zagotovil prvo točko v novi sezoni. Za to se lahko zahvali tudi Jacksonu, ki je zamudil lepo priložnost, da domače spet povede v vodstvo.

Sorodna novica Topničarji brez izključenega Ricea izvlekli točko proti Brightonu

Isak zagotovil zmago Tottenhamu
Newcastle je premagal Tottenham z 2:1. Po nezanimivem prvem polčasu, ki so ga domači dobili z golom Harveyja Barnesa, je v drugem Tottenham zagospodaril na igrišču, nizal priložnosti, z avtogolom tudi izenačil, pa po tem zadel še prečko. Lovil je drugi gol, a ga v 79. minuti po protinapadu prejel. Jacob Murphy je ušel obrambi, nato pa nesebično podal do Alexandra Isaka, ki je žogo le potisnil v mrežo.

Newcastle ima po treh krogih zdaj sedem točk, Tottenham pa po prvem porazu v sezoni štiri.