Rasmus Højlund in Bruno Fernandes sta zrezirala zmagoviti zadetek Manchester Uniteda na Old Traffordu. Foto: Reuters

Gostje so povedli globoko v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ko je po predložku Mikkela Damsgaarda iz kota z glavo neubranljivo zadel Ethan Pinnock. Na Unitedovi klopi je bil glavni trener Erik ten Hag besen kot ris.

Ethan Pinnock je tik pred odmorom s fantastičnim strelom z glavo po predložku iz kota Brenford popeljal v vodstvo. Foto: Reuters

Malce predtem je moral namreč Matthijs de Ligt z zelenice, saj mu niso dobro oskrbeli rane na glavi. Ten Hag je menil, da bi moral branilec rdečih vragov ostati v igri do odmora. A to ne more biti izgovor na sicer slabo pokrivanje Dioga Dalota ob zadetku.

Vseeno gostitelji v nadaljevanju niso potrebovali veliko časa za izenačeneje. Zgolj 90 sekund drugega polčasa je bilo dovolj za 1:1, z lepim volejem pa je domače navijače razveselil Alejandro Garnacho. Ta je vratarja Marka Flekkna premagal z natančnim udarcem po predložku Marcusa Rashforda.

Po dobri uri igre je United vendarle povedel, med strelce se je vpisal Rasmus Højlund. 21-letni danski napadalec se je odlično znašel pred vrati, po krasni globinski podaji Bruna Fernandesa je vzdignil žogo čez nemočnega Flekkna in zadel za 2:1. V drugem polčasu je Ten Hagova ekipa pokazala povsem drugačen obraz kot v prvem.

V 68. minuti se je Dalotu ponudila lepa priložnost za povišanje izida. V kazenskem prostoru je lepo sprejel žogo, nato pa z vso silo sprožil po sredini gola. Na njegovo žalost je bil Flekken na pravem mestu in je poskus ubranil. Brentford do konca srečanja ni bil pretirano nevaren, rdeči iz Manchestra so tako brez večjih težav tekmo pripeljali do konca za tretjo zmago v sezoni.

Ryan Christie je Bournemouth povedel v vodstvo v 70. minuti. Foto: Reuters
Arsenal je prvič letos okusil grenkobo prvenstvenega poraza. Edina še neporažena ekipa v Premier ligi tako ostaja Manchester City. Foto: Reuters

Arsenal klonil v Bournemouthu

Nogometaši Arsenala so na jugu Anglije gostovali pri Bournemouthu in doživeli grenak poraz. Po pol ure so na zelenici ostali brez izključenega Williama Salibe, ki si je za prekršek prislužil neposredni rdeči karton. Nobena od ekip ni prikazala dobrega nogometa, pravzaprav sta obe zapravili po eno lepšo priložnost v prvem delu. Najprej je v 35. minuti Mikel Merino sprožil v kazenskem prostoru in žogo poslal mimo desne vratnice, nekaj minut pozneje je na drugi strani Arsenalov vratar David Raya sijajno ubranil poskus Marcusa Tavernierja po sredini gola.

V nadaljevanju so gostitelji vendarle izkoristili terensko premoč, v 70. minuti so prek Ryana Christieja povedli z 1:0, potem ko 29-letnik zadel v zgornji levi kot vrat po lepi akciji iz prekinitve. Na končnih 2:0 je z bele točke povišal Justin Kluivert, ki je Rajo (ta je zakrivil najstrožjo kazen) poslal v napačno smer.