Mohamed Salah je na Craven Cottageu v Londonu poskrbel za končni izid (1:1) po sporno dosojeni 11-metrovki. Foto: Reuters

Tottenham je namreč v nedeljo popoldne le remiziral pri Crystal Palaceu. Lepa priložnost za varovance Jürgena Kloppa, da z zmago proti Fulhamu v gosteh zavzamejo vrh prvenstvene lestvice, a so imeli gostitelji drugačne načrte.

Bobby Decordova-Reid je v 25. minuti premagal Alissona Beckerja za 1:0. Foto: Reuters

Z odlično taktiko so preprečili Liverpoolove napade po krilih, v 25. minuti so tudi povedli, ko je Ademola Lookman z globinsko podajo izigral gostujočo obrambo in našel prostega Bobbyja Reida, ki je z diagonalnim strelom z desnico zatresel malo mrežico nemočnega vratarja Alissona Beckerja.

Rdeči so ves čas pritiskali na Fulhamova vrata, priigrali so si tudi nekaj (pol)priložnosti, a so bili v napadu – še posebej v prvem delu – premalo zbrani. V nadaljevanju se je njihov pritisk nadaljeval, po dobri uri igre se je krasna priložnost ponudila kapetanu Jordanu Hendersonu, a je ta iz bližine neovirano nastreljal vratarja Alphonsa Areolo.

Ta je v 79. minuti skoraj ubranil strel z 11 metrov Mohamedu Salahu, potem ko je po Liverpoolovem prostem strelu z roko v kazenskem prostoru igral Aboubakar Kamara. Uganil je namreč namero Egipčana, vendar je bil strel po sredini gola premočen. 1:1.

Liverpoolčani so do zadnjega sodnikovega žvižga oblegali vrata nasprotnika, v 82. minuti je nevarno po samostojnem prodoru zapretil Curtis Jones, ostalo je pri 1:1.

Naveza Son-Kane je Tottenhamu znova prinesla zadetek. Foto: Reuters
Veselje nogometašev Crystal Palacea po izenačujočem zadetku Jeffreyja Schluppa. Foto: Reuters

Palace ustavil Tottenham
Tottenham je bil na dobri poti, da na Selhurst Parku osvoji poln izkupiček točk, potem ko so varovanci Joseja Mourinha dominirali v prvem polčasu, ki so ga tudi končali z minimalno prednostjo. V 23. minuti je po podaji Son Heung-Mina z razdalje zadel Harry Kane, čeprav gre zadetek pripisati predvsem izjemno slabemu posredovanju domačega vratarja Guaite. V nadaljevanju so se gostitelji prebudili, ves čas so bili nevarni, izid so vendarle izenačili slabih deset minut pred iztekom rednega dela srečanja, ko je napako gostujočega vratarja Huga Llorisa po prostem strelu Eberechija Ezeja iz bližine kaznoval Jeffrey Schlupp. Po prejetem zadetku se je Tottenham sicer zbudil, iskal zmagoviti zadetek, a se mreža Guaite ni več zatresla.

Vodilni ekipi Premier lige, Tottenham in Liverpool, se bosta v sredo zvečer v derbiju 13. kroga angleškega elitnega prvenstva pomerili na Anfieldu.