Golgeter Manchester Cityja Erling Haaland je za prvi gol v novi sezoni potreboval 18 minut. Foto: Reuters

Meščani so lov na peti zaporedni naslov angleškega prvaka začeli s precej rutinirano zmago nad modrimi iz Londona. Po zmagi prejšnji konec tedna v Community Shieldu oz. angleškem superpokalu nad mestnim tekmecem Unitedom so sinjemodri osvojili še prve tri točke v novi ligaški sezoni.

Erling Haaland je v 18. minuti pokazal iznajdljivost, po lepi podaji Bernarda Silve je preigraval v kazenskem prostoru, s petih metrov je žogo poslal v mrežo. Sodnik Anthony Taylor je po pregledu VAR-a gol priznal.

V 37. minuti je sledila nova nevarna akcija sinjemodrih. Jeremy Doku je z 20 metrov streljal pod prečko, gol je z mojstrsko obrambo preprečil vratar Chelseaja Robert Sanchez.

V 45. minuti je Nicolas Jackson zatresel mrežo Cityja, toda zaradi prepovedanega položaja sodnik gola ni priznal.

Pep Guardiola ima na voljo izjemno močno in uravnoteženo ekipo. Foto: Reuters

V 52. minuti je Haaland streljal s 14 m, Sanchez se je znova izkazal.

Tudi vratar Cityja Ederson je imel težko delo v 61. minuti, ko je Jackson streljal od blizu.

V 84. minuti je končni rezultat postavil Mateo Kovačić. Streljal je z vrha kazenskega prostora, vratar Chelseaja se je sicer dotaknil žoge, toda ta se je od vratnice odbila v njegovo mrežo.

Stavnice letos največ možnosti za osvojitev Premier lige pripisujejo prav varovancem Josepa Guardiole. Ti tudi letos naskakujejo oziroma si želijo tako imenovani četverček: naslov angleškega prvaka, oba domača pokala (FA in ligaški) ter naslov evropskega prvaka. Podvig, ki do danes v angleškem nogometu ni uspel še nikomur.

Sorodna novica Salah v uvodnem krogu zadel že devetkrat - Liverpool uspešno začel obdobje po Kloppu

Liverpool in Arsenal uspešna
Liverpool, tretja ekipa, ki ji pripisujejo največ možnosti za osvojitev Premier lige, je uspešno začel novo obdobje po odhodu nemškega trenerja Jürgena Kloppa, v prvem krogu je premagal Ipswich Town z 2:0. Zmago je vpisal tudi lani drugouvrščeni Arsenal, ki mu na stavnicah tudi letos pripisujejo drugo mesto, z 2:0 je premagal Wolverhampton.