Mason Mount je imenitno zaključil protinapad in kronal zelo dobro igro Chelseaja v prvem polčasu. Foto: Reuters

Redsi ne bodo ubranili naslova prvaka, pošteno se bodo morali potruditi za nastop v Ligi prvakov tudi v prihodnji sezoni. Na domači zelenici skoraj štiri leta niso doživeli poraza, potem pa so klonili kar petkrat zapored, kar je neslavni rekord kluba, ki je bil ustanovljen leta 1892. 21. januarja je Burnley šokiral branilce naslova (0:1), nato pa so sledili sami porazi (Brighton 0:1, Manchester City 1:4, Everton 0:2).

Liverpool le enkrat streljal v okvir vrat
Redsi so delovali kot razbita vojska in zaslužili bi si še precej višji poraz. V 93 minutah so zmogli le en strel v okvir vrat. Chelsea je bil precej boljši tekmec, samozavesti modrim ne manjka po nizu odličnih predstav po menjavi trenerja.

Dolgoletna prijatelja Thomas Tuchel in Jürgen Klopp ste se zapletla v pogovor pred tekmo. Foto: Reuters

Prestižna zmaga Tuchla
V vrata Liverpoola se je po smrti očeta vrnil Alisson Becker. Jürgen Klopp je le nemočno opazoval dogajanje na zelenici in po koncu je moral čestitati dolgoletnemu prijatelju Tuchlu, ki ga je nasledil na klopi Mainza in dortmundske Borussie, a seveda pri obeh klubih ni pustil tako močnega pečata.

Werner se je veselil prehitro
Timo Werner, ki je bil zelo nevaren v prvem polčasu, je v 24. minuti zatresel mrežo. Jorginho je lepo podal v prazen prostor, Hakim Ziyech je bil v prepovedanem položaju, a se ni dotaknil žoge, nemški napadalec pa je stekel sam proti vratom in ukanil Alisona. Stranski sodnik ni dvignil zastavice, a se je oglasil videosodnik in razveljavil zadetek. Odločali so milimetri.

Prepovedani položaj je bil minimalen, kar je znova spodbudilo nekatere h kritikam (preostrega oziroma preveč natančnega) sistema. "Še enkrat, če je igralec v liniji, ni več v dovoljenem položaju in zaradi tega je igra slabša," je med drugimi na Twitterju zapisal nekdanji angleški reprezentant Gary Lineker.

Mohamed Salah je bil zelo razočaran, ko je moral zapustiti zelenico po uri igre. Egipčan je daleč od lanske forme. Foto: Reuters

Izjemna poteza Mounta
Chelsea je v 42. minuti dosegel regularni zadetek in zasluženo povedel. N'Golo Kante je z dolgo podajo našel Masona Mounta. 22-letnik je prodrl proti sredini kazenskega prostora, si naravnal žogo na desnico in jo s 15 metrov tik ob vratnici poslal v mrežo. Imenitna akcija enega najboljših igralcev modrih v tej sezoni.

V 54. minuti je Ben Chilweel v kazenskem prostoru zaposlil Ziyecha, ki je že matiral Allisona, a je z golove črte žogo odbil Andrew Robertson. Aktualni prvaki tudi v drugem polčasu nikakor niso našli recepta za preobrat. Klopp je iz igre vzel Mohameda Salaha, ki je bil neopazen. Vstopili so Diogo Jota, Alex Oxlade Chamerlain in James Milner, ki pa jim ni uspelo poživiti igre. Še najbolj vroče je bilo v kazenskem prostoru Cherlseaja v 85. minuti, ko je do strela z glavo prišel Georginio Wijnaldum, vratar modrih Edouard Mendy pa je moral edinkrat na srečanju posredovati. Žogo je brez težav ujel.

Tuchel užival ob stranski črti
"Zelo sem zadovoljen. Potrebovali smo popolno predstavo in uspelo nam je. Fantje so bili res pogumni na težkem gostovanju. Vseeno mislim, da imamo še precej rezerve. Na zadnjih tekmah sem res užival ob stranski črti. Nič nisem bil zaskrbljen," je povedal Tuchel.

Minimalni zmagi Evertona in Tottenhama
West Bromwich Albion je z 0:1 izgubil proti Evertonu, ki je zmagoviti zadetek dosegel v 65. minuti prek Richarlisona. Fulham je izgubil proti Tottenhamu z 0:1. Obračun na Craven Cottageu je odločil avtogol Abdul-Nasirja Adarabioyoja v 19. minuti.

Liverpool in Leipzig še enkrat v Budimpešti
Povratna tekma osmine finala Lige prvakov med Liverpoolom in Leipzigom bo tako kot prva tekma v Budimpešti. Leipzig je prvo tekmo osmine finala 16. februarja izgubil z 0:2.

Obe tekmi sta bili zaradi omejitev, povezanih z zajezitvijo novega koronavirusa, preloženi. Če bi bila tekma v Angliji, bi morali člani Leipziga v dvotedensko karanteno.