Takole je Callum Hudson-Odoi igral z roko v lastnem kazenskem prostoru, a se glavni sodnik Stuart Attwell po ogledu posnetka VAR ni odločil za najstrožjo kazen. Foto: Reuters

Ekipi sta tako oba medsebojna prvenstvena obračuna v sezoni odigrali brez zadetkov prvič po tekmovalnem obdobju 1921/22, potem ko se je tudi prvi obračun omenjenih tekmecev v letošnji sezoni 24. oktobra na Old Traffordu končal z 0:0.

Rdeči vragi so imeli med drugim lepo priložnost, da se po domačem porazu Leicester Cityja proti Arsenalu (1:3) utrdijo na drugem mestu prvenstvene lestvice, a je niso v celoti izkoristili. Zdaj imajo pred 'lisicami' le točko naskoka namesto treh.

David De Gea je na derbiju 26. kroga na Stamford Bridgeu svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, ob tem pa v statistiko vpisal šest obramb - dve več od Chelseajevega Edouarda Mendyja. Foto: Reuters

Šlo je sicer za 189. obračun omenjenih ekip v vseh tekmovanjih. Precej boljši so gostje z Old Trafforda, ki so zmagali 81-krat, 55-krat so se zmage veselili Londončani, 53-krat pa se je tekma končala brez zmagovalca.

Sreča za Hudson-Odoija in Chelsea
Čeprav sta mreži v prvem polčasu obmirovali, je bila igra vseeno zanimiva in dinamična. Obe obrambi sta se izkazali za čvrsti, največ pozornosti pa je zagotovo požel dogodek v 15. minuti, ko je Callum Hudson-Odoi z roko igral v kazenskem prostoru. Vratar Edouard Mendy je ubranil strel Marcusu Rashfordu, žoga pa se je nato odbila od roke Hudson-Odoija pred izbijanjem iz kazenskega prostora. Glavni sodnik Stuart Attwell je igro prekinil, si ogledal posnetek VAR in se odločil, da rdečim vragom ne bo dosodil strela z bele točke.

Rdeči vragi do lepših priložnosti
V nadaljevanju akcije ni manjkalo, že v uvodnih minutah drugega polčasa je Hakim Ziyech z nevarnim strelom ogrel dlani vratarja Davida De Gee. Po uri igre so bili zelo nevarni tudi rdeči vragi. Najprej je proti golu sprožil Mason Greenwood in za nekaj centimetrov zgrešil levo vratnico, hip zatem se je moral izkazati še Mendy po strelu Scotta McTominayja. Eno najlepših priložnosti na tekmi je v 68. minuti zapravil Fred, ki se je povsem sam znašel na robu kazenskega prostora, sprožil 'iz prve' in žogo poslal mimo desne vratnice. Chelseajev trener Thomas Tuchel je v igro namesto Olivierja Girouda in Ziyecha poslal Christiana Pulisica ter Tima Wernerja, a izid se do konca srečanja ni spremenil.

Arsenal po preobratu do zmage v LeicestruPotem ko so se že v 6. minuti znašli v zaostanku, so nogometaši Arsenala že do odmora uprizorili preobrat in Leicester City na stadionu King Power premagali s 3:1. Končno se je v dresu topničarjev z dvema podajama izkazal Willian, ki je ekipo s severa Londona okrepil avgusta lani. Najprej je izid po Brazilčevem predložku s strelom z glavo izenačil David Luiz, globoko v sodnikovem dodatku prvega polčasa je z bele točke za 2:1 zadel Alexandre Lacazette. Poln izkupiček točk je v nadaljevanju potrdil Nicolas Pepe iz bliskovitega protinapada. To je bila za Arsenal šele druga zmaga na stadionu King Power v Premier ligi. Foto: Reuters
Gareth Bale je že v 68. sekundi srečanja zatresel mrežo Burnleyja, ki je bil v Londonu povsem nemočen. Že do odmora je zaostajal s 3:0, potem ko sta se med strelce vpisala še Harry Kane in Lucas Moura, v 55. minuti se je Bale med strelce vpisal še drugič za 4:0. Foto: Reuters
Liverpool si je po vrsti slabih rezultatov za silo popravil načet ugled v Sheffieldu, kjer je zadnjeuvrščeni Sheffield United premagal z 2:0. Mož odločitve je bil Curtis Jones. Foto: Reuters