Joao Moutinho je bil junak večera na Old Traffordu. Foto: EPA

To je bil že četrti poraz rdečih vragov na Old Traffordu v tej sezoni. Manchester City, Aston Villa in Liverpool so prav tako odnesli vse tri točke iz teatra sanj. Tudi nemški strateg Rangnick ni uspel preporoditi ekipe, ki že vse od leta 2013 ni osvojila naslova angleškega prvaka.

Gostje so bili precej nevarnejši v prvem polčasu. Daniel Podence in Ruben Neves sta zapretila, a se je izkazal David de Gea. United ni imel niti ene priložnosti v prvem polčasu. Cristiano Ronaldo in soigralci so delovali razglašeno, niso imeli prave energije, izgubili so tudi večino dvobojev na sredini igrišča.

Cristiano Ronaldo je bil večji del tekme neviden. Foto: EPA

Fernandes stresel prečko
Rangnick je moral nekaj spremeniti. Po uri igre je vstopil Bruno Fernandes. Portugalec je imel izjemno priložnost v 67. minuti, ko je po podaji Nemanje Matića iz avta prišel do strela v kazenskem prostoru, a je stresel vratnico. V naslednji minuti je bil nenatančen še Ronaldo.

Saiss v okvir vrat, Moutinho pa v polno
Navijači na razprodanem Old Traffordu so čakali zadetek v zadnjih minutah, a zaključnega pritiska ni bilo. Četrt ure pred koncem je branilec Wolverhamptona Romain Saiss s prostega strela zadel zgornji del prečke.

Osem minut pred koncem je Phil Jones (na zelenico se je vrnil po 707 dneh) zelo slabo izbil žogo z glavo. Joao Moutinho je prestregel žogo in s 17 metrov zatresel mrežo z natančnim diagonalnim strelom. De Gea je bil nemočen, obstal je na golovi črti.

Na sporedu je bilo še pet minut sodnikovega dodatka. V 97. minuti so imeli rdeči vragi zadnjo priložnost, ko je Fabio Silva v glavo zadel Jonesa. Bruno Fernandes je s prostega strela s 17 metrov nevarno streljal, a se je izkazal Jose Sa s parado.

Lage imel dober občutek že od prve minute
"To je bil prav poseben večer za naše navijače. Že od prve minute sem imel dober občutek. To je bila res imenitna predstava. Ustvarimo si veliko priložnosti, imamo pa težave pred vrati," je bil nasmejan trener Wolverhamptona Bruno Lage.

Ralf Rangnick je dobro začel na klopi rdečih vragov, tokrat pa je izgubil prvi poraz. Foto: EPA

Veliko razočaranje za Rangnicka
Rangnick je bil seveda precej slabše volje: "Zelo sem razočaran. Že pred tekmo sem pričakoval veliko dela za nas. Wolverhampton igra s petimi obrambno usmerjenimi igralci in nikoli ni lahko zadeti proti njim. Zelo slabo smo igrali v prvem polačsu, na sredini igrišča smo izgubili preveč žog. Ob odmoru sem se zavedal, da bo tekmo dobila ekipa, ki bo prva zadela. Današnja tekma je pokazala, da še nismo veliko napredovali od mojega prihoda, težave so iste."

Le dva strela vragov v okvir vrat
Wolverhampton je pred današnjim večerom zadnjič na Old Traffordu zmagal leta 1980. Zmaga je bila popolnoma zaslužena, saj so imeli gostje več strelov (9:19). V okvir vrat so rdeči vragi merili le dvakrat in si priigrali le tri kote!