Joao Pedro je v 95. minuti Brightonu prinesel veliko zmago nad Manchester Unitedom. Foto: Reuters
Glavni sodnik Craig Pawson je buril duhove na stadionu Falmer v Brightonu. Čez njegovo sojenje bodo imeli rdeči vragi zagotovo veliko pripomb. Foto: Reuters

Rdeči vragi so se znašli v zaostanku po dobre pol ure igre. Natančneje v 32. minuti, ko je v kazenskem prostoru z leve strani pred vrata podal Kaoru Mitoma, tam pa je žogo v prazno mrežo potisnil nekdanji Unitedov igralec Danny Welbeck, ki je bil član moštva z Old Trafforda med letoma 2008 in 2014.

Gostje so kljub vsemu kmalu zatem zatresli mrežo. Zadetek je proslavil Marcus Rashford, a veselje ni trajalo prav dolgo, saj je bilo izenačenje izida razveljavljeno zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Glavni sodnik Craig Pawson je odločitev sprejel po ogledu počasnega posnetka.

V nadaljevanju je United vendarle izenačil. Po uri igre je Amad Diallo lepo preigraval na levi strani in udaril proti golu. Žoga se je odbila od domačega nogometaša, pretentala vratarja Jasona Steela in končala v mreži.

Rdeči vragi so mislili, da so v 72. minuti uprizorili preobrat. Alejandro Garnacho je po podaji Bruna Fernandesa žogo preusmeril v gol, a zadetek ni obveljal. VAR je pokazal, da se je žoga tik pred golovo črto dotaknila Joshue Zirkzeeja, ki je bil v trenutku podaje v prepovedanem položaju.

Ko je že kazalo, da se bosta ekipi razšli brez zmagovalca, pa je v 95. minuti za vsesplošno evforijo na stadionu Falmer poskrbel Joao Pedro. Ta je po predložku Simona Adingre na oddaljenejšo vratnico popolnoma neovirano z glavo premagal nemočnega Andreja Onanaja za končnih 2:1.