Pogba in Fernandes sta si večkrat skočila v objem. Foto: Reuters

Uvodni polčas je bil živahen, obe ekipi sta si priigrali nekaj priložnosti za zadetek, edini pa je padel po pol igre, ko sta akcijo za gol spisala oba junaka dneva. Paul Pogba je zaposlil Bruna Fernadesa, Portugalec je močno sprožil, žoga se je od vratarja odbila v mrežo.

Ayling izjemno zadel za 1:1, nato pa ...
Leeds je oživel na začetku drugega polčasa, ko je Luke Ayling z izjemnim strelom od daleč utišal domače navijače. A kot da bi ta gol razjezil rdeče vrage, ti so namreč v 16 minutah zabili kar štiri gole. Fernandes je dokončal hat-trick, Pogba pa je podal kar za štiri zadetke.

Zgodovina: Tretji 3 x 3
Šele tretjič v bogati klubski zgodovini se je pripetilo, da je na isti tekmi en nogometaš Uniteda dal vsaj tri gole, eden pa vsaj tri podaje. Prvič se je tak scenarij pisal leta 1997 (proti Barnsleyju je zabijal Andy Cole, podajal pa zdajšnji trener Ole Gunnar Solskjär), drugič pa leta 2011 (proti Arsenalu je gole dosegal Wayne Rooney, podajal pa Ashley Young).

Varane se je navijačem predstavil pred tekmo United − Leeds. Foto: Reuters

Varane podpisal pogodbo za štiri leta
Za še eno veselo novico pri Unitedu pa so poskrbeli tik pred začetkom tekme, ko je Raphael Varane z Manchestrom podpisal štiriletno pogodbo. Po poročanju angleških medijev je znesek pogodbe z vsemi bonusi in premijami približno 42 milijonov funtov oziroma 49 milijonov evrov. 28-letnik je nazadnje igral za madridski Real.

"Manchester United je ena izmed najboljših ekip na svetu, priložnost, da zaigram v Premier ligi, pa je nekaj, kar se ne zavrne. Želim si še veliko uspehov na svoji športni poti, pridružil pa sem se ekipi s številnimi velikimi igralci, ki so prav tako odločeni, da zmagujejo in osvajajo naslove," je po podpisu povedal Raphael Varane.

Trevoh Chalobah je postavil izid tekme na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

Chalobah dočakal priložnost
Podobno dominantno je začel evropski prvak Chelsea, ki je s 3:0 odpravil Crystal Palace. Domači trener Thomas Tuchel je bil pred tekmo presenečen, ker je velik del strokovnjakov pred začetkom sezone v vlogo favorita postavil prav modre, a Chelsea je v prvem krogu igral prepričljivo. V prvem polčasu sta bila natančna Marcos Alonso in Christian Pulisic. Za navdušenje je v drugem polčasu poskrbel Trevoh Chalobah. 22-letnik je bil vzgojen pri Chelseaju, a je zadnje tri sezone igral kot posojen nogometaš pri drugih klubih, v debiju pa je navijače spravil na noge z golom z dobrih 22 metrov.