Scott McTominay (v sredini) je bil junak derbija na Old Traffordu. Foto: Reuters

Rdečim vragom se je že v uvodnih minutah srečanja ponudila izjemna priložnost za vodstvo, potem ko je Enzo Fernandez v kazenskem prostoru podrl Antonyja, glavni sodnik pa je takoj pokazal na belo točko. Bruno Fernandes je prevzel odgovornost kazenskega strela, ki pa ga je zapravil. Njegov strel je vratar Robert Sanchez ubranil (prva ubranjena 11-m Chelseaja med angleško elito po maju 2021), odbito žogo pa je Alejandro Garnacho poslal čez gol.

Takole je McTominay v 69. minuti dosegel odločilni zadetek za zmago na derbiju. Rdeči vragi proti Chelseaju niso izgubili že vse od polfinala Pokala FA 19. julija 2020 (1:3), grenkobo ligaškega poraza proti ekipi s Stamford Bridgea pa so okusili že davnega 5. novembra 2017 (1:0). Foto: Reuters

Vseeno so gostitelji smuknili v vodstvo nekaj minut pozneje, ko se je med strelce vpisal Scott McTominay. Po predložku iz kota je gostujoča obramba blokirala strel Harryja Maguira, McTominay je iz neposredne bližine preprosto zadel za 1:0.

Sanchez je s svojimi obrambami – teh je v prvem delu zbral šest – ves čas reševal svojo ekipo, za izenačenje pa je tik pred iztekom rednega dela prvega polčasa poskrbel Cole Palmer. 21-letnik iz predmestja Manchestra je prodrl v kazenski prostor, počakal s strelom, nato pa z natančnim udarcem ukanil domačega čuvaja mreže Andreja Onanaja za 1:1.

Po dobri uri igre je zadišalo po novi enajstmetrovki, potem ko so gostje v kazenskem prostoru igrali z roko, a je tokrat glavni sodnik Chris Kavanagh le zamahnil z roko. United je bil boljši tekmec, znova je povedel v 69. minuti, ko je po podaji Garnacha še drugič na tekmi zadel McTominay. Ta je z glavo ugnal Sancheza ob oddaljenejši vratnici.

Le nekaj trenutkov pozneje se mu je po slabem Sanchezovem degažiranju ponudila celo priložnost za hat-trick, a jo je zapravil s slabo izvedenim plasiranim strelom z nekoliko desne strani. Varovanci Erika ten Haga so postajali iz minute v minuto samozavestnejši, napadi so se vrstili, v 80. minuti je Garnacho po lepi podaji rezervista Sergia Reguilona za las zgrešil vrata in žogo poslal mimo desne vratnice. Izid se do konca tekme ni več spremenil.

Londončani so v zaključku tekme nekajkrat pritisnili na Onanajeva vrata, blizu zadetka so bili predvsem ob izteku 90. minute, ko je po predložku z desne z glavo zapretil Armando Broja, ki pa je žogo poslal v desno vratarjevo vratnico.

Medtem ko rdeči del Manchestra slavi, sinjemodri del žaluje za polnim izkupičkom točk, ki so ga varovanci Pepa Guardiole pustili na Villa Parku v Birminghamu. Manchester City je potopil napadalec Leon Bailey, ki je v drugem polčasu sprožil z roba kazenskega prostora in s kančkom sreče oziroma odbojem premagal nemočnega Edersona. Za nameček je Aston Villa na prvenstveni lestvici izrinila Man City s tretjega mesta. Zelo slab večer za aktualne državne in evropske prvake. Foto: Reuters
Liverpool je v gosteh premagal Sheffield United in osvojil pomembne tri točke, s katerimi še naprej izvaja pritisk na vodilni Arsenal. Zadetka za ekipo Jürgena Kloppa sta dosegla Virgil van Dijk v prvem in Dominik Szoboszlai v drugem polčasu. Foto: Reuters
Arsenal je že v torek v pravi srhljivki zmagal na Kenilworth Roadu v Lutonu (3:4). V 97. minuti je topničarjem zmago prinesel Declan Rice (v ospredju). Foto: Reuters