Isco se je veselil svojega 8., 9. in 10. gola za Španijo. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je nemočno opazoval razplet tekme. Foto: Reuters
Gabriel Jesus prekinil nemško serijo brez poraza

To je izenačen najvišji poraz gavčev, ti so namreč z izidom 6:1 leta 1958 izgubili proti Češkoslovaški, leta 2009 pa proti Boliviji.

Gostitelji so bili neverjetno učinkoviti, saj so v okvir vrat sprožili natanko šest strelov, žoga pa je prav vselej končala za hrbtom Sergia Romera in Willyja Caballera. Ta je že v 22. minuti zamenjal poškodovanega Romera. Španske strelske vaje je v 12. minuti začel Diego Costa, ki je zadel z osrčja kazenskega prostora.

Isco zabil tri gole
Vajeti je nato prevzel Isco, ki se je veselil hat-tricka. Edino argentinsko luč upanja je v 39. minuti prižgal Nicolas Otamendi, ki je z glavo znižal na 2:1.

Lopetegui še ne pozna poraza
Španija je niz neporaženosti podaljšala že na 18 tekem, odkar je mesto selektorja prevzel Julen Lopetegui. Španijo do svetovnega prvenstva čakata le še prijateljski tekmi s Švico in Tunizijo, 15. junija pa se bo na SP-ju v Rusiji pomerila s Portugalsko.

Nemci izgubili prvič po 22 tekmah
Prvič po skoraj štirih letih sta se srečali Nemčija in Brazilija. V polfinalu zadnjega svetovnega prvenstva je Nemčija slavila kar s 7:1, tokrat so slavili Brazilci z 1:0. Za edini gol je v prvem polčasu poskrbel Jesus. To je za Nemčijo prvi poraz po 22 tekmah neporaženosti.