Per Mertesacker je s tem nebeškim skokom popeljal Werderja v vodstvo. Foto: Reuters
Ludovic Giuly je v Sofiji poskrbel za hitro vodstvo. Foto: EPA
Hernan Crespo
Hernan Crespo je s tem strelom ugnal Ricarda. Foto: Reuters
Nogometaši Bayerna
Nogometaši Bayerna so skočili na junaka prvega polčasa Claudia Pizarra. Foto: Reuters
Maksim Kaliničenko
Maksim Kaliničenko je takole izkoristil slabo postavljen gostujoči živi zid. Foto: EPA
Miguel Angulo
Miguelu Angulu je ob koncu prvega dela uspela pravcata mojstrovina. Foto: EPA
Ciprian Marica
Ciprian Marica je z glavo izkoristil podajo Jadsona. Foto: Reuters

Nemci so na Weserstadionu ugnali Chelsea (1:0), potem ko je Per Mertesacker v 27. minuti izkoristil podajo Torstena Fringsa iz kota. Michael Ballack, ki je pri edinem zadetku zamudil pri pokrivanju visokoraslega reprezentančnega kolega, je v 33. minuti zapravil najlepšo priložnost za Londončane, ki pa bodo kljub porazu tudi spomladi igrali med elito.

Nemški kapetan se je slabo odzval podaji Joeja Cola, žogo je zadel s stegnom, tako da je sicer sijajni vratar Tim Wiese poskus zlahka ukrotil. Wiese je dvakrat sijajno posredoval tudi v drugem polčasu ter svoji ekipi pred odločilnim srečanjem proti Barceloni priboril super izhodišče. "Postavili smo si visoke cilje v tej skupini in za zdaj smo vse tudi izpolnili. Čas je, da postavimo piko na i," je po tekmi dejal trener Werderja Thomas Schaaf.

Njegovi ekipi namreč v katalonski prestolnici zadostuje že remi, ki se ob izvrstni formi trenutno druge ekipe Bundeslige zdi vse bolj verjeten. Sijajna kombinacija tehnike in temperamenta, ki ji ton daje brazilski mojster Diego, bosta naslednjih 14 dni zelo obremenjevala Blaugrano.

Za Katalonce hitro zadel mali Francoz
Ta je zanesljivo opravila delo v Sofiji, k temu pa je veliko pripomogel tudi zgodnji zadetek Ludovica Giulyja. Mali Francoz je izkoristil neizbito podajo Gianluce Zambrotte in z drugim golom v Ligi prvakov popeljal svojo ekipo na pot zmage. Potrdil jo je Andres Iniesta, ko je odbitek po strelu Deca z razdalje zabil v mrežo.

Crespov prvenec odločil tekmo na San Siru
Inter je po slabem začetku še tretjič zapored slavil in se iz skupine B pridružil Bayernu med najboljših 16. Napredovanje, ki se je še pred tremi krogi zdela misija nemogoče, je zagotovil Hernan Crespo s prvencem v letošnji Ligi prvakov. Argentinec je v 36. minuti s prve izkoristil podajo Dejana Stankovića. Sporting je sicer prikazal preudarno igro, a si ni ustvaril pravih priložnosti. Ekipa Roberta Mancinija, ki Luisu Figu ni ponudil priložnosti za nastop proti klubu svoje mladosti, se bo za prvo mesto v skupini pomerila z Bayernom.

Bayern prejel prva gola v Ligi prvakov
Ta je v Moskvi prejel prva zadetka v letošnji Ligi prvakov, na koncu pa se z remijem 2:2 pred zadnjim krogom utrdil na prvem mestu. Gostitelje je v vodstvo popeljal Maksim Kaliničenko, ki je v 16. minuti mojstrsko zadel s prostega strela. Nemci so za izenačenje potrebovali vsega šest minut. Na levi strani je hitro prodrl Christian Lell in poslal nevaren predložek v kazenski prostor. V skoku je bil najvišji Claudio Pizarro, ki je zadel tik ob vratnici. Perujski napadalec je drugič domačo mrežo zatresel v 39. minuti, ko je s 25 metrov poslal močan projektil.

Sedmici sledila ničla!
Presenetljiv poraz (1:0) je v skupini D doživela Roma, ki se je po zadeti sedmici v zadnjem krogu Serie A očitno preveč zlahka lotila Šahtjorja. Ta je po dolgočasnem prvem polčasu v nadaljevanju zapravil nekaj priložnosti, nato pa z golom Cipriana Marice ohranil upe na prezimitev v najelitnejšem klubskem tekmovanju. Ukrajinci za Rimljani zaostajajo dve točki, v zadnjem krogu pa morajo ob porazu Rome slaviti na gostovanju pri Olympiacosu.

Grki so klonili v Valenciji (2:0), ki si je tako že zagotovila nadaljevanje tekmovanja.