Cesc Fabregas je sodeloval pri vseh treh zadetkih, na koncu je Katalonec zadel za končnih 3:0. Foto: EPA
Lionel Messi
Leo Messi je igral zelo dobro, podal pri drugem in tretjem golu, veliko preigraval, toda kljub številnim priložnostim in nevarnim strelom mu ni uspelo premagati razigranega Yoela. Foto: EPA
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez je v soboto zablestel z mojstrskim lobom proti Realu, v Vigu pa je načel mrežo Celte. Foto: EPA

Domača vrsta nekdanjega Barcinega kapetana Luisa Enriqueja se je dostojno upirala favoriziranim aktualnim španskim prvakom, ki pa so vseeno zanesljivo osvojili nove tri točke in že deseto zmago v letošnji Primeri, ob tem pa je Tata Martino lahko še namenil počitek nekaj nosilcem igre.

Trenutno prvi strelec La Lige Diego Costa, napadalec Atletica, se je dokončno odločil, da bo zaigral za Španijo, čeprav je na dveh prijateljskih tekmah že oblekel brazilski dres, a po pravilih Fife vseeno lahko nastopi za aktualne svetovne in evropske prvake.

Akcijo za vodilni zadetek je začel Cesc Fabregas, ki je ukradel žogo nepazljivemu Gustavu Cabralu. Pedro Rodriguez jo je nato takoj oddal nazaj vezistu, ki je streljal z leve strani, a je Yoelu uspelo odbiti žogo, toda le do Alexisa Sancheza, ki jo je pospravil v prazno mrežo. Čilenec je sicer odigral 100. tekmo v dresu katalonskega velikana. Tudi Celta je v prvem polčasu imela kar nekaj lepih priložnosti, najnevarneje pa je bilo po dveh strelih Rafinhe, mlajšega brata Thiaga Alcantare, ki ga je sicer v Vigo posodila prav Barcelona.

Barca je sicer že v prvem polčasu zaradi poškodbe mišice ostala brez Adriana. Ker je poškodovan tudi drugi levi bočni Jordi Alba, je v igro vstopil Martin Montoya. Takoj po prihodu iz garderobe so gostje povedli. Po hitri akciji Lionela Messija je z roba kazenskega prostora Fabregas stresel prečko, žoga pa se je nato od Yoela odbila v mrežo. Šest minut pozneje je Fabregas vendarle zadel. Hitro je v protinapad krenil Messi, podal nato Cescu, ki je z levico zatresel domačo mrežo.

V 67. je izjemno prosti strel izvedel nekdanji nogometaš Barce Nolito, toda veselje mu je preprečila prečka. Dobrih pet minut pred koncem je najlepšo priložnost za moštvo iz Galicije zapravil nadarjeni 17-letni Santi Mina, a je v zadnjem trenutku posredoval Montoya. Številne priložnosti je v drugem delu imel tudi Messi, toda Yoel je bil vedno na mestu.

Barco že v petek čaka mestni derbi z Espanyolom, ki se je na El Pratu brez zadetkov razšel z Malago. Največji tekmec Kataloncev Real bo v sredo gostil Sevillo, Atletico, ki je najbližji zasledovalec aktualnih prvakov, pa bo v četrtek gostoval v Granadi.