Fabien Barthez je imel ves čas težave z ramo, a ni (pravočasno) zapustil igrišča. Bo ta napaka na koncu sezone usodna za Nantes? Foto: EPA

Nantes je na domači zelenici proti Sedanu izgubil z 1:0. Edini zadetek je dosegel gostujoči kapetan David Ducourtioux, ki je po uri igri poslal predložek, nekdanji francoski reprezentant pa je slabo posredoval. Nantes je osem krogov pred koncem na 19. mestu in je v nevarnosti, da po 44 letih izpade iz elitne lige.

Barthez je igro zapustil v 71. minuti. V prvem polčasu je trčil z Josephom Jobom in je imel ves čas težave s hrbtom. "Poraz je prišel res v neugodnem trenutku. Zdaj bomo morali osvajati točke tudi v gosteh, če bomo želeli ostati v eliti," je razmišljal domači trener Michel Der Zakarian.

Sochaux je v boju za Ligo prvakov dosegel pomembne tri točke na gostovanju pri Troyesu. Edini zadetek je v 33. minuti dosegel vezist Romain Piteau.