Antonio Cassano joče zaradi rumenega kartona na tekmi proti Fiorentini. Foto: EPA
Alessandro Rosina
Alessandro Rosina je bil eden izmed nesrečnikov v vrstah Torina. Foto: EPA
Alessandro Del Piero in Gianluigi Buffon
Alessandro Del Piero in Gianluigi Buffon sta bila junaka Juventusove zmage v Rimu. Foto: EPA

Vendar so varovanci Luciana Spalettija lahko še zadovoljni z remijem, ki so ga v 15. krogu Serie A iztržili na gostovanju pri Torinu. Mreži se nista zatresli, toda gostitelji so imeli toliko priložnosti, da upravičeno žalujejo za zmago. Po enkrat so zadeli vratnico in prečko, ob tem pa bili še nekajkrat nenatančni iz položajev, iz katerih je težje zgrešiti kot zadeti.

Bleda Roma, pri kateri zaradi obnovljene poškodbe spet ni igral Francesco Totti, je imela najlepšo priložnost v izdihljajih tekme, ko se je Mirko Vučinić v dvoboju ena na ena zapletel z domačim vratarjem. Dvom o enajstmetrovki je ostal, a zmaga Rimljanov z bele točke bi bila preveč nezaslužena.

Inter prebrodil tudi Sardinijo
Inter je z zmago na Sardiniji pri Cagliarju vodstvo povečal na 7 točk. Skromni gostitelji so se držali do 57. minute, ko je 9. gol sezone dosegel Julio Cruz. Vse dvome o zmagovalcu je 12. minut pozneje razrešil David Suazo. Črno-modri so igrali brez kaznovanega Zlatana Ibrahimovica in še nekaterih poškodovanih vezistov.

Del Piero kot v najboljših časih
Sobotni derbi med Laziem in Juventusom (2:3) je z dvema zadetkoma v 2. polčasu odločil Alessandro Del Piero, ki je zaradi bolezni Vincenza Iaquinte odigral vseh 90 minut. Obakrat je Marca Ballotto premagal po podajah Cristiana Zanettija. Lazievo znižanje oziroma izenačenje je preprečil vratar stare dame Gianluigi Buffon, ki je z izjemnimi obrambami spravljal v obup odličnega, a nesrečnega Tommasa Rocchija. Gol Gorana Pandeva v 93. minuti, ki je prav tako zadel dvakrat, je prišel prepozno.

Fiorentina se ne more vrniti na zmagovita pota
V boju za 4. mesto Fiorentina ni v polni meri izkoristila poraza Udineseja v Catanii (0:2). Na gostovanju pri Sampdorii je do 69. minute vodila, nato pa je izenačil Antonio Cassano. Ljubljenec domačih navijačev je bil manj vesel v 40. minuti, ko si je zaradi protestiranja ob zadetku Adriana Mutuja (prvi gol po več kot enem mesecu) prislužil rumeni karton.

Ta ne bi bil nič "tragičnega", če ne bi pomenil, da bo moral Cassano izpustiti naslednjo tekmo, ko Sampdoria gostuje pri njegovem nekdanjem klubu Romi. Zaradi tega je celo potočil nekaj solz. Fiorentina je zadnjič slavila 3. novembra.