Zlatko Zahovič (desno) ob strelcu prvega gola za Heerenveen Yilderima.
Nizozemec Erik Meijer je dosegel zmagoviti zadetek za Alemannio iz Aachna proti Lillu.

Neuspešen je bil tudi Lille, ki je izgubil v Kölnu proti nemškemu drugoligašu Alemannii iz Aachna z 0:1. Mile Ačimovič je igral do 76. minute. Zelo dobro ga je uspelo zaustaviti Reinerju Plasshenrichu.

Edini zadetek je po zmedi pred golom vratarja Tonyja Silve dosegel Nizozemec Erik Meijer.

Benfica je ob polčasu vodila z 2:0 proti Heerenveenu, Nizozemci pa so tik po odmoru izenačili na 2:2, potem pa sta menjava Zlatka Zahoviča Azar Karadas in Nuno Gomes preprečila presenečenje na stadionu Luz.

Ko je Giovanni Trappatoni v 69. minuti Zahoviča - ob drugem golu je bil podajalec - zamenjal, so navijači ponoreli in glasno pokazali nestrinjanje s potezo Italijana. Pomiril jih je šele Karadas.

Vodilna ekipa nemškega prvenstva Stuttgart je v odlični formi. Beveren je bil na domačem igrišču povsem nemočen proti Nemcem, ki so zlahka zmagali kar s 5:1. Spet je blestel Cacau, ki je dvakrat zatresel mrežo Belgijcev.

Več težav je imel Schalke, ki je po sobotni zmagi proti Bayernu tokrat le remiziral z Baslom (1:1). Švicarji so imeli v zadnjih minutah srečanja celo več priložnosti za zmago v Gelsenkirchnu.

Lazio je imel na Olimpicu velike težave z Villarealom. Španci so povedli z golom Joseja Marija v 4. minuti. Isti igralec je bil izključen četrt ure pred koncem. S komolcem je namerno udaril Giuliana Giannicheddo v obraz. Italijanski pokalni prvaki so to izkoristili in prek Tommassa Rocchija izenačili šest minut pred zadnjim sodniškim žvižgom. Parma je bila brez možnosti v Bilbau, Athletic je zmagal z 2:0.

Razočaral je tudi Auxerre, ki je proti GAK-u veljal za velikega favorita, a mu ni uspelo zatresti mreže razpoloženega Andreasa Schranza. Oba angleška predstavnika sta slavila minimalni zmagi v Grčiji. Newcastle United je z zadetkom zimzelenega Alana Shearerja premagal Panionios. Uspešen je bil tudi Middlesbrough, v Atenah je edini gol prispeval Stuart Downing.

AEK, ki je izločil Hit Gorico, je doživel pravo katastrofo v St. Peterburgu. Domači Zenit jih je premagal s 5:1.