Stevan Jovetić v Ligi prvakov še nikoli ni zadel, v 2. krogu nove sezone pa je na Artemiu Franchiu že po 37. minutah Liverpool spravil v težave. Foto: Reuters
Alejandro Dominguez
Alejandro Dominguez je zadel že v prvem krogu proti Dinamu. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je dočakal prvi zadetek v novi sezoni Lige prvakov, ki je bil prvi tudi za Barcelono. Foto: Reuters
Luis Fabiano
Luis Fabiano je Glasgowu zabil še četrti gol, ki je povečal katastrofo na Ibroxu. Foto: Reuters
Robin Van Persie
Arsenal se je z Grki mučil do 74. minute, ko je zadel Robin Van Persie. Foto: Reuters

Na stadionu Artemio Franchi je bil večer namenjen 19-letnemu črnogorskemu napadalcu Stevanu Jovetiću, ki predtem še nikoli ni zadel v Ligi prvakov, upe Liverpoola pa je razblinil že v prvem polčasu. Prvič je zadel v 28. minuti, ko mu je odlično podal Cristiano Zanetti, devet minut pozneje pa je streljal Juan Vargas, Jovetić pa je za gol podstavil nogo. Ob obeh zadetkih je imel še dve izredni priložnosti.

Bleda predstava Interja
Varovanci Joseja Mourinha, ki so od 60. minute zaradi drugega rumenega kartona ostali brez Maria Balotellija, so prikazali novo bledo predstavo in še sedmič zapored v Ligi prvakov ostali brez zmage. Rubin je bil na svojem stadionu boljši, v zadnjih minutah pa je zamudil nekaj velikih priložnosti, da bi prišel do prvih treh točk. Zmago sta imela v nogah Aleksander Rjazancev in Semak, ki je v 81. minuti zadel v vratnico.

Oba zadetka že v prvem polčasu
Italijani so tekmo slabo že začeli, saj so bili Rusi v prevladi, ki so jo kronali v 11. minuti. Alejandro Dominguez je brez težav s preigravanjem prišel v kazenski prostor in z leve strani ugnal vratarja Julia Cesarja. Inter je do prve priložnosti prišel šele v 17. minuti, ko je za las zgrešil Lucio, deset minut pozneje, ko so Italijani zaigrali bolje, pa je bil po podaji Maicona z glavo uspešen Dejan Stanković.

Messi kronal premoč Kataloncev
Barcelona je svojo premoč potrdila kmalu po začetku tekme, ko je prevzela niti v svoje noge. Kljub vsemu so imeli najresnejšo priložnost Ukrajinci, ki so v 20. minuti zapravili nemogoče. Artem Milevski je z desne strani podal neposredno pred gol, kjer se je znašel Ayila Yussuf, a bil neuspešen, pozneje pa je mimo zletel še strel Ognjena Vukojevića. Pet minut pozneje so Katalonci kronali svojo premoč, napako Andreja Jarmolenka je kaznoval Lionel Messi, ki je prodrl z desnega roba kazenskega prostora in po tleh premagal Oleksandra Šovkovskega.

Odlični Šovkovski poskbel za zmeren poraz
Ukrajinski vratar, od leta 1999 ga imajo slovenski ljubitelji nogometa v dobrem spominu, je poskrbel, da se Dinamo v Kijev ni vračal z večjim številom zadetkov v mreži. Pritisk Barcelone je bil izjemen, varovanci Pepa Guardiole so imeli žogo v nogah kar 69 odstotkov časa, v katerem so streljali 24-krat, 15-krat v okvir vrat. V 76. minuti so bili upi gostov dokončno pokopani, Zlatan Ibrahimović je lepo podal blizu točke, ki označuje enajstmetrovko, Pedro Rodriguez pa je zadel.

Katastrofa Glasgowa na Ibroxu
Nogometaši Seville si verjetno niti v sanjah niso mislili, da bodo največje mesto na Škotskem zapuščali z visoko zmago. Po izenačenem prvem polčasu je v 50. minuti prvi zadel Abdoulay Konko, ki je bil uspešen z glavo po prostem strelu Jesusa Navasa, 14 minut pozneje pa sta si podaji izmenjala Frederic Kanoute in Luis Fabianom, sam pa je ostal in vratarja Rangersov lepo ukanil Adriano, medtem ko "razigrana" podajalca do svojih zadetkov prišla v 74. in 76. minuti.

Za prvi gol potrebnih 20 strelov
Arsenal je imel na stadionu Emiratov podobno premoč kot Barcelona v Kataloniji, kjer je bil končni rezultat enak (2:0). Četa Arsena Wengerja je na vrata Antonisa Nikopolidisa streljala kar 18-krat (vsega skupaj 22-krat), žogo pa je imela v posesti 58 odstotkov časa. Prvič je topničarjem uspelo zadeti šele pri 20. strelu v 78. minuti, ko je po tleh lepo podal Eduardo, Robin van Persie pa je bil uspešen z bližine. Sedem minut pozneje je končni rezultat s peto, a v nedovoljenem položaju, postavil Andrej Aršavin.