Thierryju Henryju ni šlo nič po načrtih. Foto: Reuters
Lucho Gonzalez (desno) je v 44. minuti dosegel izjemen zadetek. Foto: Reuters
Kaka je takole dosegel svoj tretji zadetek. Foto: Reuters
Banel Nicolita
Soigralci so še dolgo tolažili Banela Nicolito. Foto: Reuters
Gregory Coupet in Gerard Houllier
Trener Lyona Gerard Houllier čestita Gregoryju Coupetu, ki je svojo mrežo znova ohranil nedotaknjeno. Foto: Reuters

Varovance Alexa Fergusona, ki so na Dansko potovali oslabljeni, je na neravnem igrišču v hudem mrazu pokopal Marcus Allbäck v 73. minuti. Šved je za hrbet Edwina van der Sarja spravil žogo po strelu z glavo Atibe Hutchinsona. To sta bila prvi zadetek in prva zmaga Köbenhavna v Ligi prvakov.

Za Rooneyja je gol začaran
V prvem polčasu so gostje povsem nadzirali potek tekme, a Wayne Rooney, ki v Ligi prvakov nikakor ne more zadeti, tudi tokrat iz lepih priložnosti ni imel te sreče. Najbližje izenačenju je bil Paul Scholes v 85. minuti, ko se je sam znašel v kazenskem prostoru, vendar mu je domači vratar Jesper Christiansen pravočasno zaprl pot.

Caldwella preveč "slepilo" na stadionu Luči
V skupini F je prvič letos pot do mreže našla tudi Benfica, ki je kar trikrat ugnala vratarja Celtica Arturja Boruca in se Škotom maščevala za poraz z enakim izidom pred 14 dnevi. Nesrečnik v vrstah "Keltov" je bil Gary Caldwell. Najprej je zatresel lastno mrežo, nato pa še prepustil žogo Nunu Gomesu za 2:0.

Wenger: Moralo bi biti 7:0 ali 7:1
Porto je s slavjem v Hamburgu (3:1) - posebej lep je bil prvi zadetek Lucha Gonzaleza z volejem s 25 metrov - zapletel položaj v skupini G, kjer se je Arsenal s CSKA-jem razšel brez golov. Topničarji so imeli znova slepe naboje, saj je bilo razmerje v strelih kar 24:6. Nemogoče je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa zapravil Tomas Rosicky, ki bi moral s treh metrov samo potisniti žogo v mrežo, a se je ta od njegove pete odbila v naročje vratarja Igorja Akinfejeva. "Normalen izid bi bil 7:0, mogoče 7:1," je bila izjava trenerja Arsenala Arsena Wengerja, ki pove vse. Moskovčani na štirih tekmah še niso prejeli zadetka.

Kaka znova dokazal svoje mojstrstvo
Tako kot v Bruslju, kjer je zabil edini gol, so nogometaši Anderlechta tudi na San Siru še dolgo po zadnjem sodnikovem žvižgu sanjali Kakaja, ki je tokrat v statistiko vpisal hat-trick, za končni izid 4:1 pa je s svojim prvencem v Ligi prvakov poskrbel Alberto Gilardino. Možnosti za napredovanje med najboljših 16 je s prvo zmago sploh ohranil AEK, ki je bil z 1:0 boljši od večji del srečanja številčno oslabljenega Lilla.

Neverjetna napaka Nicolite
Real je odličen odpor Steaue, ki je bila v prvem polčasu celo boljša, zlomil po darilu Banela Nicolite v 70. minuti, ko je vezni igralec romunskih prvakov z roba kazenskega prostora nerazumljivo nenatančno podal nazaj v trenutku, ko je stal vratar Cornel Cernea daleč iz vrat na levi strani. Lyon tako kot CSKA po štirih krogih še ni prejel gola, tri točke proti Dinamu iz Kijeva pa mu je zagotovil Karem Benzema, ki je upravičil zaupanje trenerja Gerarda Houllierja. Ta mu je dal prednost pred Johnom Carewom kot zamenjavi za poškodovanega Freda.

4. KROG:

Skupina E:
LYON - DINAMO KIJEV 1:0 (1:0)
Benzema 14.
REAL MADRID - STEAUA 1:0 (0:0)
Nicolita 70./ag
Van Nistelrooy (Real) je v 73. minuti zgrešil 11-metrovko.

LYON * 4 4 0 0 9:0 12 REAL MADRID * 4 3 0 1 10:4 9 STEAUA 4 1 0 3 5:9 3 DINAMO KIJEV 4 0 0 4 2:13 0
* - že v osmini finala

Skupina F:
BENFICA - CELTIC 3:0 (2:0)
Caldwell 10./ag, Nuno Gomes 23., Karyaka 76.
KÖBENHAVN - MANCHESTER UTD 1:0 (0:0)
Allbäck 73.

MANCHESTER UNITED 4 3 0 1 7:3 9 CELTIC 4 2 0 2 6:6 6 BENFICA 4 1 1 2 3:4 4 KÖBENHAVN 4 1 1 2 1:4 4

Skupina G:
ARSENAL - CSKA MOSKVA 0:0
HAMBURGER SV - PORTO 1:3 (0:1)
van der Vaart 62.; Gonzalez 44., Lopez 61., Moraes 87.

CSKA MOSKVA 4 2 2 0 2:0 8 PORTO 4 2 1 1 7:4 7 ARSENAL 4 2 1 1 4:2 7 HAMBURGER SV 4 0 0 4 3:10 0

Skupina H:
MILAN - ANDERLECHT 4:1 (2:0)
Kaka 7./11-m, 22., 56., Gilardino 88.; Juhasz 61.
AEK ATENE - LILLE 1:0 (0:0)
Liberopoulos 74.
RK: Tavlaridis 22./Lille

MILAN 4 3 1 0 8:1 10 LILLE 4 1 2 1 4:3 5 AEK ATENE 4 1 1 2 3:7 4 ANDERLECHT 4 0 2 2 3:7 2