Deco je v 4. minuti s strelom od daleč premagal vratarja Chelseaja Hilaria. Foto: Reuters
Frank Lampard
Zadetek Franka Lamparda že zdaj lahko razglasimo za najlepši gol sezone 2006/2007. Naravnost neverjetno, kako je žogo iz mrtvega kota poslal Victorju Valdesu za hrbet. Foto: Reuters
Predrag Djordjević in Julio Cesar
Nogometaš Olympiacosa Julio Cesar (desno) je šokiral navijače Rome, ki so nov hladen tuš doživeli nekaj minut kasneje, ko je Francesco Totti zapravil enajstmetrovko. Foto: Reuters
Stjepan Tomas
Stjepan Tomas (Galatasaray) se je le čudil rdečemu kartonu, čeprav je pred tem med tekom grobo zrušil Jefersona Farfana. Foto: Reuters
Krvaveči Riise
John-Arne Riise je srečanje Liverpoola in Bordeauxa končal z razbito arkado, Johan Micoud pa še z enim porazom. Foto: Reuters

Veliki obračun 4. kroga enostavno ne bi mogel biti boljši. Končni izid ustreza dogodkom. Barcelona je imela žogo pričakovano več v nogah, Chelsea pa je večkrat ogrozil vrata nasprotnika in si s točko praktično že zagotovil osmino finala. Tudi teoretično pa je prav tako z remijem to uspelo nogometašem Bayerna (0:0 proti Sportingu) v skupini B in Valencie (2:2 v gosteh proti Šahtjor Donecku) v skupini D.

Lampardovo življenjsko delo
Po strelu Deca od daleč je Barcelona že v 3. minuti povedla in bila v naslednjih minutah še nekajkrat nevarna. Toda Chelsea je počasi prevzemal pobudo, v drugem polčasu pa udaril na vso moč. Arjen Robben je zapravil veliki priložnosti, nato pa je iz mrtvega kota neverjeten gol dosegel Frank Lampard. Zdelo se je, da mu bo žoga na levi strani ušla v kot, nato pa je sprožil strel, ki je ob drugi vratnici na osuplost vseh končala v mreži. Ronaldinho, ki prej ni bil preveč razpoložen, je v 58. minuti idealno pripravil gol za 2:1. Nekdanji igralec Chelseaja Eidur Gudjohnsen je moral le podstaviti nogo.

Drogbajev peti gol sezone
Kazalo je, da bo to dovolj za maščevanje poraza pred dvema tednoma, posebej potem, ko je Michael Ballack v kazenskem prostoru žogo poslal čez gol. Toda Jose Mourinho se nikakor ni sprijaznil z ničlo. Vse je stavil v napad in uspel. V sodnikovem podaljšku je žogo v teku sprejel Didier Drogba in bil v gneči pred kazenskim prostorom dovolj spreten za svoj peti gol v letošnji sezoni Lige prvakov. "Rezultat je dober, vse je v naših rokah. Ponosen sem na predstavo svojih varovancev. Čudovito," je žarel Mourinho, medtem ko bo Frank Rijkaard zdaj slabo spal. Werder ima namreč dve točki več od evropskega prvaka.

Bremenčani meljejo pred seboj
Werder je na gostovanju razbil bolgarski Levski. Nepričakovano jim je pri tem pomagal domači vratar, komaj 18-letni Nikolaj Mihajlov, ki je zatresel lastno mrežo. Vsega je bilo konec v naslednjih petih minutah, ko je trenutno vodeče moštvo bundeslige zadelo dvakrat. Bayern si je zagotovil mesto med najboljšimi 16 klubi Evrope, potem ko je doma remiziral s Sportingom. Portugalci bi lahko odnesli celoten plen, če bi Moutinho s prostega strela v 76. minuti meril le malce nižje. Oliverja Kahna in Bavarce je rešila prečka.

Totti se je odkupil
V skupini C je že vse odločeno, v drugi del tekmovanja sta že po 4. krogu uvrstila Liverpool in PSV, ki sta na domačem terenu zlahka opravila z Bordeauxom oziroma Galatasarayjem. Na Otoku je bilo 3:0, na Nizozemskem pa 2:0. Skoraj vse je jasno tudi v skupini D, le s to razliko da sta vodilni moštvi Valencia in Roma igrali neodločeno. Francesco Totti je na Olimpicu zapravil najstrožjo kazen, za kar se je odkupil z izenačujočim golom v nadaljevanju. Tekma v Donecku je postregla z dobro predstavo in lepimi goli. Ukrajinci oziroma bolje rečeno Brazilci so narekovali tempo, dvakrat vodili, a neupogljivi Španci so se obakrat vrnili v igro.