Nogometaši Parme se veselijo zmagovitega zadetka Paponija. Foto: EPA
Kanga Akale
Kanga Akale je dosegel tretji gol za Auxerre. Foto: EPA
Julien Jenner
Julien Jenner je popeljal Alkmaar med najboljpih 32 ekip v Pokalu Uefa. Foto: EPA
Posnetek zadetka Zlatka Dediča

Gostitelji so povedli v 20. minuti, ko je z desne strani podal Keita, Daniel Cousin pa je bil najbolj spreten pred golom vratarja De Lucie. Dedič je mojstrsko izigral dva branilca in spretno ukanil vratarja Charlesa Itandjeja. V sodnikovem podaljšku je zmago Italijanom zagotovil Daniele Paponi. Parma ima tri zmage in je že v šestnajstino finala Pokala Uefa.

"Igrali smo zelo dobro, vendar zapravili smo preveč priložnosti," je bil jezen trener Lensa Francosis Gillot. Njegovi varovanci so imeli kar 63 odstotkov igralnega časa žogo v svojih nogah.

Auxerre od 0:1 do 4:1 v Beogradu
Partizan je odlično začel tekmo proti Auxerru. Nebojša Marinković je že v 6. minuti izjemno izvedel prosti strel. Francozi so odgovorili silovito. Izenačil je Benoit Cheyrou, še pred odmorom pa sta zadela tudi Daniel Niculae in Kanga Akale. Osem minut pred koncem je Jean Sebastien Jaures z desne strani našel Luigija Pieronija, ki je potrdil zmago Auxerra.

V skupini A si je napredovanje zagotovil Maccabi iz Haife, ki je v z golom Roberta Colauttija v 92. minuti prišel do pomembne točke v Livornu (1:1).

Alves junak v Zürichu
Sevilla je gladko zmagala v Zürichu (0:4). Dva gola za branilce naslova je dosegel Daniel Alves. Alkmaar se je rešil proti Slovanu iz Libereca rešil v predzadnji minuti (2:2). Nizozemci ostajajo neporaženi na domačem igrišču že 27 tekem v evropskih tekmovanjih.

Bayer v velikih težavah
Dinamo iz Bukarešte je z dvema zadetkoma Claudia Niculescuja premagal Bayer z 2:1. Nemci bodo morali v zadnjem krogu doma za napredovanje osvojiti tri točke proti Bešiktašu. Turki so z 2:1 ugnali Club Brugge, ki je izpadel.

4. krog, skupina A:
PARTIZAN - AUXERRE 1:4 (1:3)
Marinković 6.; Cheyrou 18., Niculae 24., Akale 36., Pieroni 83.
Safet Jahič (Partizan) je branil celo tekmo.

LIVORNO - MACCABI HAIFA 1:1 (1:0)
Lucarelli 20.; Colautti 92.

GLASGOW RANGERS 3 2 1 0 7:4 7 MACCABI HAIFA 4 2 1 1 5:4 7 AUXERRE 3 1 1 1 7:6 4 LIVORNO 3 0 2 1 4:5 2 PARTIZAN 3 0 1 2 2:6 1

Skupina B:
BEŠIKTAŠ - CLUB BRUGGE 2:1 (1:1)
Akin 32., Ricardinho 70./11-m; Balaban 14./11-m RK: Akin 80.

DINAMO BUKAREŠTA - BAYER 2:1 (1:1)
Niculescu 37., 75.; Barbarez 21.

TOTTENHAM 3 3 0 0 6:1 9 DINAMO BUKAREŠTA 3 2 1 0 5:3 7 BEŠIKTAŠ 3 1 0 2 3:5 3 CLUB BRUGGE 4 0 2 2 4:7 2 BAYER LEVERKUSEN 3 0 1 2 2:4 1

Skupina C:
GRASSHOPPERS - SEVILLA 0:4 (0:1)
Alves 12., 53., Chevanton 62., Kepa 84.

AZ ALKMAAR - SLOVAN LIBEREC 2:2 (0:1)
Steinsson 69., Jenner 89.; Zapotocny 26., Papousek 85.

AZ ALKMAAR 3 2 1 0 10:4 7 SEVILLA 3 2 1 0 6:0 7 SLOVAN LIBEREC 4 1 2 1 5:6 5 BRAGA 3 1 0 2 4:5 3 GRASSHOPPERS 3 0 0 3 3:13 0

Skupina D:

LENS - PARMA 1:2 (1:0)
Cousin 20.; Dedič 77., Paponi 91.
Zlatko Dedič je igral do 83. minute.

OSASUNA - ODENSE 3:1 (1:0)
Punal 28., 66., Romeo 86.; Borre 73.

PARMA 3 3 0 0 6:3 9 LENS 3 1 1 1 5:4 4 OSASUNA 3 1 1 1 4:4 4 ODENSE 4 1 1 2 5:6 4 HEERENVEEN 3 0 1 2 1:4 1