Christian Vieri (levo) ni uspel zadeti v svojem prvem nastopu za Monaco. Foto: EPA
Peguy Luyindula
Peguy Luyindula je odločil tekmo med Auxerrom in Lensom. Foto: EPA
Sylvain Armand, Bernard Mendy in trener Guy Lacombe
Na Parku princev se je po zmagovitem zadetku Pancrateja v 94. minuti začelo slavje. Sylvain Armand, Bernard Mendy in trener Guy Lacombe niso skrivali čustev. Foto: EPA

Brazilec Denilson je odločil tekmo s svojim prvim prvenstvenim golom. Christian Vieri je v svojem prvem nastopu za Monaco odigral vseh 90 minut.Bordeaux ima sedaj že 7 točk prednosti pred Monacom, vendar še vedno zaostaja za vodilnim Lyonom za velikih 14 točk.

V prvem polčasu gostovanja pri Nancyju se je Lyonu zelo poznala odstotbost Juninha, sak so si priigrali le eno priložnost. Strel Freda z roba kazenskega prostora je vratar Nancyja Gennaro Bracigliano odbil. Branilec Claudio Cacapa je na začetku drugega polčasa zadel po sijajni podaji Karima Benzeme s peto. Usodo Nancyja, ki je sredi tedna presenetljivo zmagal v Lensu, je zapečatil Fred sedem minut pred koncem. Brazilec je zadel z glavo po podaji Sylvaina Wiltorda s kota. Zelo se je izkazal tudi vratar Lyona Gregory Coupet, ki je zaustavil vse poskuse gostiteljev.

"Nancy je zelo dobra ekipa. Lens, Bordeaux in Auxerre so to že izkusili na svoji koži. Moji varovanci so zelo dobro igrali brez žoge," je bil zadovoljen trener Lyona Gerard Houllier.

Auxerre je zadržal tretje mesto. V zelo pomembni tekmi za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja, je premagal Lens z 1:0. Odločilni gol je zabil Peguy Luyindula ob koncu prvega dela.

Huda poškodba Ačimoviča
Mile Ačimovič se je poškodoval v 21. minuti tekme med Lillom in Sochauxom (3:0), zamenjal ga je Abdel Kader Keita. Zaradi zloma gležnja je slovenski raprezentant že končal sezono. V 15. minuti je nespretno posredoval Kamerunec Valery Mezaguea. Ačimovič je na igrišču vztrajal še sedem minut, a je moral kasneje zaradi močnih bolečin igrišče zapustiti. Slovenski reprezentant je bil že operiran.

Gostitelji so povedli že v uvodni minuti, ko je zadel Matt Moussilou. V zadnji minuti prvega dela je avtogol dosegel Romain Pitau. Piko na i je postavil Daniel Gygax na začetku nadaljevanja.

Pancrate rešil Paris SG
Paris SG je imel veliko težav s Troyesom (2:1). V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je Floria Bourcansaud podrl urugvajskega napadalca Cristiana Rodrigueza in Pedro Paulete je z bele točke poskrbel za vodstvo gostiteljev. Branilec Troyesa Georges Ba je z glavo izenačil po kotu Benjamina Niveta. Ko je že vse kazalo na delitev točk je z levo nogo v 94. minuti zadel Fabrice Pancrate.

Marseille po zmagi nad Renneson (1:0) ostaja v boju za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja. Edini gol je v 65. minuti dosegel Mickael Pagis, ki se je ekipi pridružil šele v torek, ko je prišel iz Strasbourga. Boštjan Cesar je odigral celo srečanje in si v 30. minuti prislužil rumeni karton.