ECA, ki ima sicer skoraj 250 članov iz celotne Evrope, se predstavlja kot
ECA, ki ima sicer skoraj 250 članov iz celotne Evrope, se predstavlja kot "edino telo, ki neposredno predstavlja nogometne klube na evropski ravni". (Fotografija je simbolična.) Foto: EPA

Kot je sporočilo združenje ECA, so španski Atletico Madrid, italijanska AC Milan in Inter Milan ter šest angleških elitnih klubov Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Arsenal in Tottenham Hotspur znova postali del njihove organizacije, potem ko so spoznali, da Superliga "ni v interesu širše nogometne skupnosti".

Teh devet klubov je sprva podprlo projekt Superlige, a od njega odstopilo v roku 48 ur, potem ko so navijači, igralci in organizacije močno nasprotovali tej ideji.

ECA je to obdobje označila za obžalujoče in turbulentno za evropski nogomet, je pa zdaj prepoznala "pripravljenost klubov za aktivno sodelovanje z ECO z namenom razvijanja evropskega klubskega nogometa na način, ki bo v interesu vseh, ne le peščice".

Sorodna novica Kopiranje ameri$$$kega modela je v Evropi trčilo ob zid

Deveterica se je za "napako" že pred časom opravičila in sprejela kazen Evropske nogometne zveze (Uefa), ki med drugim vključuje izgubo petih odstotkov prihodkov, ki bi jih dobili iz ene sezone Uefinih tekmovanj, ta delež bo Uefa razdelila drugam.

Ideje o Superligi pa še vedno niso opustili španska Real Madrid in Barcelona ter italijanski Juventus. Predsednik Barce Joan Laporta tako meni, da ta projekt še ni zamrl in da bi pomenil finančno stabilnost za klube in atraktivnejše tekmovanje.