Robert Lewandowski je v 84. minuti z bele točke odločil potnika v polfinale nemškega pokala. Foto: Reuters

Bavarci so srečanje, ki ga je z izjemnim vzdušjem začinilo približno deset tisoč gostujočih navijačev, sicer začeli odlično, v 12. minuti je po predložku Joshue Kimmicha iz neposredne bližine povsem neovirano z glavo zadel Leon Goretzka.

V 15. minuti srečanja je sledila prva hladna prha za gostitelje, ko si je Niklas Süle prislužil rdeči karton po grobem prekršku na robu lastnega kazenskega prostora, za nameček se je kmalu zatem poškodoval še Franck Ribery.

Robert Glatzel je bil nerešljiva uganka za Bavarce, dosegel je hat-trick, takole se je veselil izenačujočega zadetka za 4:4. Foto: Reuters

Preobrat in vodstvo gostov ob odmoru
Sledil je nepričakovan preobrat gostov, ki ga je v 26. minuti začel Robert Glatzel. 25-letnik, ki je v bavarski prestolnici že igral, a za rezervno ekipo 1860 Münchna, je po predložku z leve strani z glavo zadel ob drugi vratnici. Za vodstvo je v končnici polčasa poskrbel Marc Schnatterer, ki je po bliskovitem napadu z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora matiral vratarja Svena Ulreicha.

Lewandowski hitro poplačal zaupanje Kovača
Pred začetkom drugega polčasa je Bayernov trener Niko Kovač v igro namesto Rafinhe poslal Kingsleyja Comana, Robert Lewandowski pa je zamenjal povsem nevidnega Jamesa Rodrigueza. Poljski reprezentančni napadalec je zaupanje svojemu trenerju hitro povrnil, že v 53. minuti je podal za izenačujoči zadetek Thomasa Müllerja, le nekaj trenutkov pozneje se je med strelce vpisal še sam, potem ko je Müllerjev strel iz bližine preusmeril v prazno mrežo.

Glatzel nerešljiva uganka za Bavarce
To je bil le uvod v točo zadetkov, ki je sledila, po dobri uri igre je gostujočega vratarja Kevina Müllerja premagal še Serge Gnabry. 23-letnik je po Hummelsovem strelu z glavo žogo ob drugi vratnici hladnokrvno pospravil v mrežo za 4:2. A gostje še zdaleč niso vrgli puške v koruzo, voz ekipe je naprej povlekel izjemni Glatzel, ki je s hat-trickom poskrbel celo za izenačenje! Najprej je z roba kazenskega prostora mojstrsko odmeril strel v spodnji desni vratarjev kot, v 77. minuti je bil natančen še z bele točke, potem ko je prekršek za najstrožjo kazen storil Mats Hummels.

Lewandowski zadel za polfinale
Gostujoči navijači so ponoreli na tribunah Allianz Arene, privrženci domače ekipe so obnemeli – a le do 84. minute. Tedaj je glavni sodnik, policist Guido Winkmann, pokazal na belo točko, potem ko je z roko v kazenskem prostoru igral desni bočni branilec Heidenheima Marnon-Thomas Busch. Lewandowski je vratarja poslal v napačno smer za polfinale.

Glavni sodnik Guido Winkmann je v 15. minuti brez obotavljanja domačega branilca Niklasa Süleja poslal pod prho, potem ko je 23-letnik iz Frankfurta nasprotnika na robu kazenskega prostora zaustavil z grobim prekrškom. Foto: Reuters

Nemški pokal, četrtfinale:
BAYERN - Heidenheim 5:4 (1:2)
Goretzka 12., Müller 53., Lewandowski 55., 84./11-m, Gnabry 65.; Glatzel 26., 74., 77./11-m, Schnatterer 39.
RK: Süle 15./Bayern

Z vsem spoštovanjem do nasprotnika ... toda proti Heidenheimu ne smeš prejeti štirih zadetkov. To tako ne gre!

Niko Kovač, trener Bayerna

Bayern München: Ulreich, Kimmich, Süle, Hummels, Rafinha (46./Coman), Thiago, Goretzka, Gnabry, James (46./Lewandowski), Ribery (24./Ribery), Müller.

Heidenheim: Müller, Busch, Mainka, Beermann, Theuerkauf (73./Thomalla), Griesbeck, Dorsch (52./Feick), Andrich, Dovedan, Schnatterer (66./Multhaup), Glatzel.

Zadnjo polfinalno vstopnico nemškega pokala so dvignili nogometaši Werderja, ki so v Gelsenkirchnu z 2:0 premagali Schalke. Foto: Reuters

Sodnik: Guido Winkmann

Schalke - WERDER BREMEN 0:2 (0:0)