Prizor, ki je 5. februarja šokiral Srbijo in marsikaterega Džajičevega navjača izven nje: nogometna legenda v lisicah. Foto: EPA
Prizor, ki je 5. februarja šokiral Srbijo in marsikaterega Džajičevega navjača izven nje: nogometna legenda v lisicah. Foto: EPA

Beograjska policija ga je 5. februarja aretirala zaradi suma zlorabe položaja pri prestopih nogometašev. Predsednik Crvene zvezde je bil med letoma 1998 in 2004. Skupaj z njim so priprli še Miša Marinkovića in Vladimirja Cvetkovića, ki sta tudi člana uprave kluba. Policija jih je sumila nepravilnosti pri prestopu Gorana Drulića iz Srbije v Zaragozo leta 2001. Sporočila je, da je klub ponaredil dokumente, s katerimi naj bi dokazoval, da je Drulić od odškodnine takratnih 27 milijonov nemških mark prejel 18 milijonov mark. 62-letni Džajić je za Crveno zvezdo odigral skoraj 600 tekem in zabil kar 287 golov.

Džajića čaka operacija
Sodišče je zavrnilo predlog tožilstva, da bi pripor podaljšali še za dodaten mesec dni, in vse tri so izpustili. "Cvetković in Marinković sta že doma pri svojih družinah. Džajić bo ostal na zdravljenju v vojaški medicinski bolnišnici, kjer ga bodo v ponedeljek operirali. Sojenje se bo nadaljevalo z novimi pričami, a vsi trije se bodo lahko branili kot svobodni državljani," je povedal Džajićev odvetnik Milan Vujan.

Pod drobnogledom so tudi prestopi Nemanje Vidića iz Crvene zvezde v moskovski Spartak leta 2004, Zorana Njeguša v madridski Atletico leta 1998 in Perice Ognjenovića v Real iz Madrida leta 1999.

C. R.