Boštjan Cesar po poškodbi gležnja, ki mu jo je zadal Wayne Rooney, že vadi z žogo in je bil optimističen pred zborom na Ptuju. Foto: Reuters
Milivoje Novakovič
Ne povsem zdrav in pripravljen Milivoje Novakovič je na zadnji tekmi s Poljsko zadel za 2:0. Foto: Marko Madžarac
Samir Handanovič
Samir Handanovič je potrto zapuščal San Siro, bo na Tehelnem polu boljše volje? Foto: EPA

Nova usodna kvalifikacijska tekma, tokrat s Slovaško, bi z osvojeno točko podaljšala upanje na uvrstitev Slovenije na svetovno nogometno prvenstvo v Južni Afriki. Navijače, vsaj 2.300 jih bo odpotovalo v slovaško prestolnico, skrbi usoda dveh standardnih igralcev - Boštjana Cesarja in Milivoja Novakoviča. Tako branilec kot napadalec se ubadata z zdravstvenimi težavami, v klubih si želijo njunega hitrega povratka, a rdečo ali zeleno luč bo dal reprezentančni zdravnik Vasja Kruh. Zelo verjeten je kakšen dodaten vpoklic v reprezentanco, kar naj bi selektor Matjaž Kek sporočil še danes.

Med branilci je pod Kekom že igral Suad Filekovič, ki pa še čaka na debi za Barnsley v 2. angleški ligi. V preteklosti je bil rezervni osrednji branilec pogosto Luka Elsner, ki pa je igral le enkrat. Pri napadalcih se vpoklic obeta enemu izmed bratrancev - Timu Matavžu ali Etienu Velikonji. Nekaj možnosti z vrnitvijo v bližino Slovenije ima tudi Klemen Lavrič, ki se bori za minutažo v graškem Sturmu.

Kirm še čaka na prvi poljski gol
V preteklih dneh se je med strelce izmed reprezentantov vpisal edini izbranec, ki prihaja s slovenskega prvenstva. Branilec Elvedin Džinič je dosegel prvi letošnji gol pri prepotrebni zmagi Maribora nad Nafto (4:2). Dobro razpoložen na Poljskem ostaja Andraž Kirm, ki je na obračunu med Wislo iz Krakova in Slaskom iz Vroclava prispeval dve podaji za zmago s 3:1. Kirm je nosilec igre pri vodilnem moštvu prvenstva, ob številnih podajah pa še čaka na prvi zadetek v dresu "bele zvezde".

Se bo "Dado" res vrnil v Španijo?
S podajo se je na "slovenskem" srečanju med Vitessom in rotterdamsko Sparto izkazal Dalibor Stevanovič. "Dado" je v igro vstopil v 2. polčasu in je tik pred koncem pomagal, da so v Arnhemu slavili gostitelji z 2:0, za goste je vseskozi branil Aleksander Šeliga. Nizozemski mediji medtem poročajo, da se za ne najbolj zadovoljnega Stevanoviča zanima španski prvoligaš Osasuna.

Krhin opazoval Handanovičev poraz
Na sporedu je bila še ena tekma s Slovencema na obeh straneh. Na slovitem San Siru je pri Interju gostoval Udinese. Samir Handanovič je dobro branil vse do 93. minute, ko ga je presenetil Sneijder bolj s podajo kot strelom. Rene Krhin je tako kot torkovo tekmo Lige prvakov z Rubinom dogajanje spremljal s klopi in še čaka na drugi nastop za modro-črne.

Kirmovi podaji za zmago Wisle nad Slaskom

Zadetka z obračuna Vitesse - Sparta Rotterdam

Kako je v 93. minuti na San Siru klonil Handanovič?

Auxerre (FRA)Rennes - Auxerre 0:1do 78. minute
Andraž KirmWisla Krakow (POL)Wisla - Slask Wroclaw 3:1vso tekmopodaji za 2:0 in 3:0