V živo
Merih Demiral je Turke povedel v vodstvo že v 2. minuti. Foto: Reuters

Naši severni sosedje v dvoboj osmine finala prihajajo kot zmagovalci skupine D. Ob Nizozemski so Avstrijci premagali še Poljake (3:1), za uvod pa klonili pred Francijo (0:1). Turki so v skupini F končali na drugem mestu. Premagali so Gruzijo (3:1) in Češko (2:1), izgubili pa s Portugalsko (0:3).

Tekma se je začela silovito. Turki so povedli že po 57 sekundah igre - Merih Demiral je prišel do odbitka v kazenskem prostoru, žogo je poslal pod prečko (0:1). To je drugi najhitrejši gol v zgodovini evropskih golov. Prvi je bil prav tako dosežen na EP-ju 2024 - Albanec Nedim Bajrami je v 23. sekundi dosegel zadetek proti Italiji.

Takoj zatem so zapretili Avstrijci, Christoph Baumgartner je streljal z roba kazenskega prostora, žoga je šla za malo mimo vrat. Baumgartner je imel priložnost tudi ob koncu prvega polčasa, z volejem je od blizu skušal presenetiti turpkega vratarja, žoga je šla nekaj cm mimo vrat.

V prvem polčasu Avstrijci niso vknjižili niti enega strela v okvir vrat. Turki so imeli enega.