Proslavljanju Eto'ojevega zadetka se je na stadionu Giuseppe Meazza pridružil tudi vratar Julio César. Foto: Reuters
Tottenham Hotspur
Na White Hart Lanu so gledalci videli festival 11-metrovk. Van der Vaart je svojo zgrešil, dve pa je zadel Roman Pavljučenko. Foto: Reuters
Christian Noboa
Christian Noboa je v 31. minuti šokiral španskega prvaka in Rubin popeljal v vodstvo, ki ga je po uri igre z bele točke izničil David Villa. Foto: Reuters
Javier "Chicarito" Hernandez
Javier Hernandez je takole dosegel zmagoviti zadetek, ki je Manchester Unitedu prinesel vse tri točke. Foto: Reuters
N'Doye Dame
N'Doye Dame je v Atenah utišal navijače Panathinaikosa. Foto: Reuters
Michel Bastos
Michel Bastos je v 1. polčasu dosegel dva zadetka proti Hapoelu iz Tel-Aviva in Lyonu priigral pomembno zmago. Foto: Reuters
Steven Naismith
Steven Naismith je osrečil Ibrox. Foto: Reuters

Katalonski velikan se je lani ruskim prvoligašem že srečal in se tudi opekel. Na obeh tekmah je uspel vknjižiti le točko. Doma so šokantno izgubili z 1:2, v gosteh se je tekma končala brez zmagovalca (0:0). V kadru rdeče-modrih je bil tudi Lionel Messi, ki se je pred kratkim poškodoval na derbiju španskega prvenstva proti Atléticu iz Madrida (1:2).

Noboa šokiral Katalonce
Barcelona je tekmo začela odločno in domačo ekipo potisnila na njihovo polovico. V 12. minuti se je prva prava priložnost na tekmi ponudila Pedru Rodriguezu, ki je spodkopal žogo, že premagal vratarja Sergeja Rižikova, a na njegovo žalost zadel prečko. 15 minut kasneje so gostje zopet resneje zapretili, ko je po podaji iz kota z voleja žogo za slab meter mimo daljše vratnice poslal David Villa. Nato pa je za Katalonce sledil hladen tuš. Dani Alves je zakrivil 11-metrovko, z bele točke pa je neubranljivo ustrelil Ekvadorec Christian Noboa. V zaključku 1. polčasa je po povratni žogi Carlesa Puyola nevarno še enkrat poskusil Pedro, a je žogo poslal mimo vrat.

Barcelona nadigrala Rubin, a zadela le enkrat
V nadaljevanju so španski prvaki močneje pritisnili na domača vrata in po uri igre izid izenačili z 11-metrovko Davida Ville. Naslednji hip je namesto Javierja Mascherana v igro vstopil Lionel Messi. Gostje so v naslednjih minutah močno pritiskali na domača vrata, moštvo iz Kazana pa je večkrat rešil vratar Rižikov. Do konca tekme se je na obeh straneh ponudile izjemne priložnosti. Za Rubin je v 86. minuti po uspešno izvedenem protinapadu Obafemi Martins zadel vratnico, dve minuti kasneje pa je iz neposredne bližine z glavo Rižikova vrata zgrešil Bojan Krkić. V izdihljajih tekme je žogo čez gol poslal še Andres Iniesta.

Inter za razred boljši nasprotnik
Aktualni evropski prvak Inter je v Milanu v 1. delu tekme popolnoma uničil Werder iz Bremna, ki je pretil le v uvodu tekme. Črno-modri so začetni presenetljiv pritisk preživeli, nato pa pobudo vzeli v svoje roke in pričeli s silovitimi napadi na gol Tima Wieseja. Ta je moral prvič po žogo v mrežo v 21. minuti, ko ga je spretno ob bližnji vratnici ukanil Samuel Eto'o. Kamerunec je okroglo usnje za hrbet nemškega vratarja poslal še 6 minut kasneje, za izid ob polčasu (3:0) pa je s fantastičnim zaključkom poskrbel Wesley Sneijder.

V nadaljevanju se je igra precej umirila. Inter je mirno nadzoroval potek tekme, z dolgimi izmenjavanji v obrambi je žogo spretno držal stran od svojega nasprotnika. Werder se je sicer trudil, a mu je zadnji žebelj v krsto zabil junak tekme Eto'o, ki je najprej spretno preigral gostujočega vratarja in okroglo usnje poslal v mrežo za končnih 4:0.

Uspavanko odločil Hernandez
Na Mestalli je Manchester United gostoval pri Valencii. Obe ekipi sta mučili žogo, priložnosti so bile sila redke, igra je bila zelo statična. Pri domačih je bil izjemno nevaren Pablo, ki je vsakič znova, vsaj tako se je zdelo, brez težav uhajal Patricu Evraju, pri gostih je bil najnevarnejši Javier Hernandez. Mehičan je v 85. minuti tudi odločil srečanje, potem ko je izkoristil hitro akcijo in podajo Federica Machede.

Danska navijača zabodli v Atenah
Pred tekmo med Panathinaikosom in Köbenhavnom je skupinica domačih navijačev v Atenah napadla in zabodla dva danska navijača. Eden je bil zaboden v hrbet, drugi v roko, oba pa sta že zapustila bolnišnico in okrevata v hotelu.