Mario Balotelli in Wesley Sneijder proslavljata zmagoviti zadetek Interja. Foto: Reuters
Carles Puyol in Gökdeniz Karadeniz
Atraktivni dvoboj Carlesa Puyola in Gökdeniza Karadeniza. Foto: Reuters
Andrej Ševčenko
Gol Andreja Ševčenka ni bil dovolj niti za točko proti Interju, proti kateremu je imel nekdanji napadalec Milana še motiv več. Črno-modrim je zabil že 15. zadetek. Foto: Reuters
Hugo Lloris in Lisandro Lopez
Hugo Lloris in Lisandro Lopez - junaka Lyonovega remija proti Liverpoolu. Foto: Reuters
Zdravko Kuzmanović
Zdravko Kuzmanović je priboril točko Stuttgartu v Sevilli. Foto: EPA
Dan Petrescu
Unirea s trenerjem Danom Petrescujem je na drugem mestu v skupini G. Foto: EPA

Nogometaši Barce so imeli v Kazanu že v 3. minuti tekme izjemno priložnost, a je strel Zlatana Ibrahimovića ustavila vratnica. V prvem polčasu so imeli evropski prvaki veliko več žogo v svoji posesti. Nevarno je zapretil še Andres Iniesta, vendar je v vratih gostiteljev dobro branil Sergej Rižikov. Victor Valdes je v 41. minuti ustavil edini strel Rusov v okvir vrat, ko ga je poskusil premagati Aleksander Rizancev.
Tudi v drugem polčasu je ob temperaturi -3 stopinje Celzija več napadala Barcelona (posest žoge: 70:30), a v zadnjih 15 minutah je nekajkrat zapretil tudi Kazan. Dvakrat je bil v priložnosti Aleksander Buharov. Točki obeh ekip še dodatno zapletata položaj v skupini F, kjer imajo še vsa štiri moštva možnosti za preboj v osmino finala.
Mourinho si je oddahnil
V najboljšem izhodišču je zdaj Inter, ki je v Kijevu slavil z 2:1. Ukrajinci so svoje navijače (kljub epidemiji nove gripe je bil stadion odprt) razveselili v 21. minuti, ko je Andrej Ševčenko Julia Cesarja matiral z lobom z roba kazenskega prostora. Žoga je na poti v mrežo oplazila Estebana Cambiassa in za malenkost spremenila smer. Črno-modri so se prebudili v drugem polčasu in postajali vse bolj nevarni. V 67. minuti je Walter Samuel z glavo meril v vratnico, dve minuti pozneje pa je po lepi podaji Samuela Eto'oja za las mimo vratnice streljal Mario Balotelli.
Varovancem Joseja Mourinha je preobrat uspel v 86. in 89. minuti, ko sta zadela Diego Milito in Wesley Sneijder. Nizozemec je v kazenskem prostoru najprej lepo našel Argentinca, ki je mirno ustavil žogo in jo poslal mimo vratarja Stanislava Boguša. Ta nato ni najbolje posredoval po strelu Sulleyja Muntarija z leve strani, a Diego Milito "odpadka" ob levi vratnici Dinamovih vrat ni uspel spraviti v mrežo. Zato pa je v tretjem poskusu v isti akciji žogo za hrbet Boguša le potisnil Sneijder, ki je požrtvovalno pritekel in žogo, ki je Boguš ni uspel zadržati v svojem naročju, zabil za črto za končnih 1:2.
Lopez izenačil v zadnji minuti
V skupini E je Liverpool bržkone zapravil še zadnjo priložnost za prezimitev v Evropi. V Lyonu je v 83. minuti Ryan Babel čudovito zadel s 25 metrov za 0:1, a je zabavo "redsov" v zadnji minuti iz bližine preprečil Lisandro Lopez, potem ko je v kazenskem prostoru zgrešil žogo Sotiris Kyrgiakos. Francoski klub se je sedmič zapored prebil med 16 najboljših. Fernando Torres, ki ima težave s poškodbo, je na stadionu Gerland začel tekmo, vendar je bil le senca svojih normalnih predstav. Gostje so sicer imeli kar nekaj lepih priložnosti, a je bil izjemno razpoložen vratar Hugo Lloris.