Kot so zapisali pri Fifi, bodo spoštovali odločitev sodišča, ki je v svoji razsodbi ugotovilo, da so pravilniki za prestope nogometašev delno v nasprotju s pravom Evropske unije.
Odločitev sodišča priložnost za razvoj
Emilio Garcia Silvero, ki je pri Fifi zadolžen za pravne zadeve, je poudaril, da odločitev sodišča potrjuje načelo, da klub ali nogometaš ne moreta preprosto enostransko prekiniti pogodbe. Kljub temu je treba prilagoditi pravilnike, predvsem 17. člen, ki pravne in finančne posledice, s tem pa športno tveganje, predvideva tudi za novega delodajalca oziroma klub, ki podpiše pogodbo z nogometašem, ki je brez soglasja ali utemeljenega pravnega razloga zapustil prejšnji klub.
Pri Fifi odločitve sodišča ne vidijo kot poraz, ampak kot priložnost za razvoj: "Fifa vedno podpira razvoj svojih pravilnikov in pri tem upošteva poglede in stališča vseh vpletenih strani. In tudi sodba v primeru Diarra je priložnost za modernizacijo pravilnikov, kar je vse od leta 2016 tudi eden izmed najpomembnejših ciljev predsednika Giannija Infantina."
Kakšne bodo posledice?
Sindikat nogometašev Fifpro pa je prepričan, da bo odločitev sodišča v svojih temeljih spremenila prestopni sistem. Še več, znano je, da posamezne odvetniške družbe že zbirajo podobne primere, kot je bil primer Diarra, na osnovi katerih bi izterjali odškodnine.
Te bi bile lahko zelo velike in tudi zato se bo Fifa potrudila in se v prihodnjih dneh sestala s predstavniki klubov in nogometašev ter drugih interesnih skupin. "Na osnovi sestankov bomo skupaj ugotovili, kakšne so posledice primera Diarra in kakšne spremembe 17. člena je treba narediti," je Fifa v sporočilu za javnost citirala Garcio Silvera.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje