Damir Pekič je načel mrežo zmajev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Marcos Tavares je prejel drugi rumeni karton in ne bo smel igrati na derbiju z Domžalami prihodnjo soboto v Ljudskem vrtu. Foto: MMC RTV SLO
Milan Petrovič je bil po tekmi zadovoljen s točko. Foto: MMC RTV SLO
Kapetan Burgar zagotovil zmago Triglavu
Vijoličasti iz Ajdovščine le s točko
Razgrajanje navijačev v Velenju

Obračun vodilnih ekip lige bo naslednjo soboto
ob 19.00 v Ljudskem vrtu, prenos bo na TV Slovenija 2. Varovanci Darka Milaniča bodo oslabljeni, saj je kapetan Marcos Tavares že takoj na začetku tekme prejel rumeni karton in ne bo smel igrati.
Božič stresel prečko
Primorje je igralo brez Almirja Tanjiča, Darka Kremenoviča in Alena Čoralića, pri Mariborčanih pa so manjkali Aleksander Rajčević, Aleš Mejač in Dejan Mezga. V 23. minuti je vratarja gostov Mateja Radana preizkusil Mark Božič s strelom z dobrih 10 metrov, isti igralec pa je šest minut pozneje z glavo žogo poslal na prečko. Po pol ure igre je ajdovski vratar Dawid Pietrzkiewicz imel precej dela po poskusu Rajka Repa, nato pa se je sam pred njim znašel Dalibor Volaš, toda domači čuvar mreže se ni pustili premagati. Tik pred koncem polčasa je na drugi strani sprožil še Saša Lalović, a je bil Radan spet na pravem mestu.

Tavares bo izpustil derbi
V 57. minuti se je Vito Plut uspešno izognil nedovoljenemu položaju in sam krenil proti golu, a nekoliko z desne strani žogo poslal mimo ajdovskih vrat. V 69. minuti je na drugi strani prav tako sam proti golu stekel Željko Tomić, a prišel preveč na desno stran, tako da ni mogel nevarneje zapretiti. Novo izjemno priložnost so Ajdovci zapravili v 72. minuti, ko je imel Božič veliko časa za strel iz bližine, a ni bil natančen. Tudi Marcos Tavares je v 82. minuti z glavo iz bližine slabo streljal.
Pekič v polno, Škerjanc v vratnico
Domžalčani so bili na začetku boljši tekmec, v 21. minuti so zasluženo povedli. Blaž Brezovački je podal z desne strani, pred vrati so trije branilci Olimpije le gledali Damirja Pekiča, ki je brez težav z glavo matiral Damirja Botonjiča. Zmaji so prvič resneje zapretili v 30. minuti, ko je Davor Škerjanc žogo že poslal mimo Darka Brljaka, a je nato zadela vratnico. V 35. minuti je Dušan Kosič posegel po prvi menjavi, Enesa Rujoviča je zamenjal Tomo Šokota.

Drevenšek mož odločitve
Uvod drugega polčasa je pripadel Olimpiji. V 49. minuti bi lahko izenačila prek Šokote, vendar je bil Brljak na mestu. V 58. minuti je Nik Omladič izvedel kot, Mato Šimunović je bil ob Eriku Salkiču neodločen, tako da je gostujoči branilec prišel do strela iz bližine in žogo poslal pod prečko. Odločitev je padla v 77. minuti, ko je Marko Drevenšek z 20 metrov natančno zadel v levi spodnji kot Olimpijinih vrat. Ob koncu je imel Šokota s prostega strela priložnost za izenačenje, vendar je meril za las previsoko.
Burgar junak v Kranju
Goričani so najlepšo priložnost zapravili v 21. minuti. Goran Galešić je prodrl po desni strani in poslal žogo pred kranjski gol, kjer so bili v naletu trije njegovi soigralci, a vsi trije prekratki, da bi žogo potisnili v mrežo. Gostitelji so povedli po lepi akciji Bernarda Stjepanovića, ki je zaposlil hitrega Uroša Smoleja. Ta je na levi strani igrišča ušel goriškim branilcem, podal visoko žogo pred gol, kjer je bil najvišji Dejan Burgar, ki je z zadel z glavo.

Kranjčani so na 2:0 povišali v 50. minuti, ko je goriški branilec Gregor Balažic v svojem kazenskem prostoru igral z roko. Zanesljivi izvajalec strela z bele točke je bil kapetan Burgar. Dragan Ovčina je v 70. minuti po lepi podaji Burgarja preigral vratarja Vasjo Simčiča, a na koncu zgrešil prazen gol. Simčič se je izkazal dve minuti pozneje, ko je s skrajnimi močmi v kot izbil natančen strel Anžeta Jelarja.