Raul Meireles je v 69. minuti utišal Stamford Bridge. Foto: Reuters
Raul Meireles
Trenutek odločitve: Meireles je s težkim strelom nasmodil domačo obrambo, ki je lahko le nemo opazovala pot žoge v mrežo. Foto: Reuters
Fernando Torres in Steven Gerrard
Prvo snidenje nekdanjih soigralcev pri Liverpoolu po zloglasnem prestopu - Fernando Torres in Steven Gerrard. Foto: Reuters
Fernando Torres
Fernando Torres je bil ob svojem debiju za Chelsea povsem neviden in je tekmo neslavno zaključil v 66. minuti, ko je mesto na zelenici odstopil Salomonu Kalouu. Foto: Reuters
Salomon Kalou, Lucas Leiva
Liverpool je dobil boj na sredini igrišča, kjer je kraljeval Lucas Leiva. 24-letni Brazilec postaja vse pomembnejši člen Dalglisheve ekipe. Foto: Reuters
Sammy Lee, Kenny Dalglish in Steven Gerrard
Menedžer in najboljši nogometaš v zgodovini Liverpoola Kenny Dalglish je popolnoma preporodil rdeče z Merseysida, ki so na Stamford Bridgeu vknjižili četrto zaporedno zmago. Le-te se je razveselil tudi eden najboljših gostujočih nogometašev na tekmi, kapetan Steven Gerrard. Foto: Reuters

Z zmago so nogometaši Liverpoola dosegli dvojček nad aktualnim angleškim prvakom, potem ko so 7. novembra lani modre na Anfieldu ugnali z 2:0. Menedžer rdečih Kenny Dalglish, ki je 3. maja 1986 na Stamford Bridgeu Liverpoolu prinesel še 16. naslov angleškega prvaka, je taktično ugnal kolega Carla Ancelottija, ki je stavil na napad Anelka - Drogba - Torres, a se z izbiro pošteno opekel.

Liverpool nadziral potek tekme
Derbi sta obe ekipi začeli precej previdno, nobena ni želela tvegati preveč. Na domači strani so kontrolirali posest žoge, gostje pa so pretili predvsem iz protinapadov. Tekma se je končno razživela po pol ure igre, ko je Torres stekel v kazenski prostor in nevarno sprožil, a mu je strel v zadnjem trenutku blokiral povratnik po poškodbi v začetni enajsterici Liverpoola Jamie Carragher. Sledile so minute rdečih, ki so si v razmiku dveh minut pripravili dve izjemni priložnosti. Prvo je s strelom od daleč zapravil Raul Meireles, trenutek kasneje pa je po sijajnem predložku kapetana Stevna Gerrarda z leve strani iz neposredne bližine prečko zatresel Maxi Rodríguez. Rdeči so nato popolnoma nadzirali potek tekme, tik pred koncem polčasa pa sta na veselje gostujočih navijačev besedno med seboj po zmedi pred vrati obračunala še Petr Čech in Branislav Ivanović.

Meireles utišal Stamford Bridge
V nadaljevanju je bila igra za odtenek boljša, prebudili so se tudi domači nogometaši, ki so nekaj časa oblegali vrata gostov, a si kakšne resnejše priložnosti niso uspeli pripraviti. Torres se v napadu modrih enostavno ni znašel, zato ga je v 66. minuti zamenjal Salomon Kalou. Že tri minute kasneje je sledil hladen tuš za domače navijače. Z desne strani je žogo pred vrata poslal Gerrard, v mrežo pa jo je potisnil odlični Raul Meireles, ki je zadel še četrtič na zadnjih petih tekmah.

Rdeča barka mirno priplula do zmage
Menedžer Londončanov Ancelotti je nemudoma ukrepal in v igro namesto nevidnega Johna Obija Mikela poslal Florenta Maloudaja, ki je že ob prvem stiku z žogo ogrel dlani brezdelnega Joséja Reine. Toda to je bilo tudi vse. Chelseajevi napadi so bili precej jalovi, Liverpoolova obramba pa je vzdržala in dosegla rezultat, ki vsekakor ni bil v 'scenariju'.

Dalglish: Ne sme nas zanesti!
"Dobri igralci pridejo in odidejo," je po tekmi o Torresu spregovoril Carragher in sklenil: "Veliko je igralcev, ki so nas zapustili in sem proti njim tudi igral. Robbie Fowler, ko je bil član Leeds Uniteda, denimo ... Ni lahko, saj se zavedaš, da so zelo kvalitetni." Menedžer Dalglish je še dodal: "Lastniki so se zelo koristijo. Zaupanje in vero v klub jim moramo poplačati. Zdaj smo že četrtič zapored ohranili mrežo nedotaknjeno in prav tolikokrat smo zmagali. Ne sme nas zanesti, zdaj razmišljamo samo o tekmi z Wiganom."