Američanke so prav na vseh SP-jih, letos poteka osmo, osvojile katero izmed medalj, tako da so bile favoritinje tudi na tem srečanju.

Megan Rapinoe je v četrtfinalu dosegla dva zadetka, skupaj jih je na letošnjem SP-ju zbrala pet. Foto: EPA

Hladna prha za Francozinje

Megan Rapinoe junakinja zmage ameriških nogometašic nad Francozinjami

Američanke so povedle že v peti minuti na polnem pariškem stadionu Park princev. Megan Rapinoe je dosegla svoj četrti gol na SP-ju. Rapinoejeva je izvedla prosti strel z levega roba kazenskega prostora, njen neposredni strel pa je šel mimo številnih igralk v francosko mrežo.

Finale pred finalom sta si ogledala tudi nogometni trener Jose Mourinho in nekdanji francoski predsednik Nicolas Sarkozy. Foto: EPA

Francozinje so imele prvo resno priložnost v 58. minuti, ko je Eugenie Le Sommer streljala čisto od blizu, a bila je premalo natančna. Ameriška vratarka se je morala pošteno potruditi, da je ohranila svojo mrežo nedotaknjeno v 64. minuti, ko je Francozinja poskusila z glavo.

Američanke so takoj zatem krenile v protinapad, Tobin Heath je poslala predložek z desne strani v sredino, pritekla je Rapionejeva, ki je streljala v desni spodnji kot za povišanje vodstva (0:2).

Wendie Renard je vlila Franciji nekaj upanja s svojim četrtim golom na SP-ju 2019. Foto: EPA

Francozinje so vztrajale, to pa se jim je obrestovalo v 81. minuti, ko je kapetanka Wendie Renard izkoristila svojo višino (187 cm) – po predložku v sredino z leve strani je natančno merila z glavo za znižanje zaostanka (1:2).

Francozinje so se upravičeno jezile nekaj minut pozneje, ko je v kazenskem prostoru z roko igrala ena izmed ameriških nogometašic. Sodnica se ni odločila za ogled posnetka.

Polfinale ZDA – Anglija
Angležinje so se prve uvrstile v polfinale SP-ja in njihova naslednja ovira bodo Američanke.

Polfinalni tekmi bosta 2. in 3. julija v Lyonu. Tam bo tudi finale, in sicer 7. julija.