Santiago Ezquerro je že v prvih desetih minutah dvakrat zatresel mrežo Standarda. V drugem polčasu je zabil še tretji gol.

V drugi tekmi skupine C je Austria z Dunaja ugnala Utrecht z 2:1 in prehitela Belgijce, ki bi morali premagati Zaragozo. Odločilni gol za Avstrijce je dosegel Norvežan Sigurd Rushfeldt v 78. minuti.

Iz skupine A se je naprej uvrstil tudi Basel, ki je z zadetkom Cesarja Carignana premagal Feyenoord. Nizozemci so si poleg nemškega Schalkeja že pred zadnjim krogom zagotovili napredovanje.

Parma se je izvlekla z zmago proti Bešiktašu s 3:2. Italijani so slabo začeli, že v 6. minuti so gostje povedli z zadetkom Okana Buruka. Alberto Gilardino je najprej izenačil, potem pa je še zgrešil najstrožjo kazen. Giuseppe Cardone in Daniele Degano sta Parmi prinesla tri točke in prezimitev v Evropi.

Pravo katastrofo je doživel Standard Liege. Na domačem igrišču je izgubil z Athleticom iz Bilbaa z 1:7. Junak je bil Santiago Ezquerro, ki je prispeval kar tri zadetke. Andoni Iraola je v prvem polčasu zapravil najstrožjo kazen, v nadaljevanju pa je bil bolj natančen.

V skupini D je tretji potnik v šestnajstino finala francoski Sochaux, ki je ugnal Panionios z 1:0. Odločilni zadetek je štiri minute pred koncem zabil kapetan Michael Isabey. Vodilni ekipi Newcastle in Sporting iz Lizbone sta si napredovanje zagotovili že pred zadnjo tekmo. Na St. James Parku je bilo 1:1.

Žreb parov šestnajstine finala bo v petek ob 13.45. Prvouvrščene ekipe se bodo pomerile s tretjeuvrščenimi. Ekipam, ki so zasedle drugo mesto na lestvici, bodo nasprotnike izžrebali iz bobna, v katerem bodo klubi, ki so v prvem delu Lige prvakov v svojih skupinah osvojili tretje mesto.