Gorica je v pokalnem tekmovanju tretjič zapored izvajala 11-metrovke. V pretekli sezoni je v polfinalu premagala Beltince, v finalu v Stožicah pa izgubila proti Rogaški. Foto: MMC RTV SLO/M. R.

Pred 1200 gledalci in navijaškima skupinama obeh klubov v novogoriškem Športnem parku so gostitelji, ki po treh krogih vodijo v 2. SNL-ju, povedli v 64. minuti z zadetkom Ceneta Kitka. Mrežo je zatresel z 11-metrovke po igranju z roko in izključitvi kapetana gostov Harisa Dedića.

Kazalo je, da bodo Novogoričani zmagali že po rednem delu tekme, toda za številčno oslabljene Ajdovce je tik pred koncem v 89. minuti izenačil nekdanji član Gorice Semir Smajlagić.

Po 90 minutah so takoj sledile 11-metrovke. Prva je streljala Gorica in v prvi seriji ostala brez gola, kar pa ni bilo usodno. Ajdovci so bili namreč neuspešni v tretji in četrti seriji, kar je v peti seriji izkoristil Nejc Močnik in zadel v veselje domačih navijačev.

Štirikratni državni prvaki in trikratni pokalni zmagovalci so lani v drugi ligi izgubili na obeh tekmah proti Primorju, v gosteh z 0:1 in doma z 2:3.

Nogometaši so igrali na zelo slabi in razriti travnati površini, ki bo v naslednjih tednih doživela prenovo. Zato je bila nedeljska tekma med Primorjem in Mariborom v 7. krogu Prve lige Telemach, ki bi morala biti odigrana v Novi Gorici, preložena v Ljudski vrt.

V pretekli sezoni je pokal osvojila Rogaška, ki pa zaradi neizpolnjevanja meril licenciranja za uspeh ni bila nagrajena z nastopom v Evropi. Morala je zapustiti prvo ligo in bo v tej sezoni igrala v četrti ligi.