Trener Hita Gorice Pavel Pinni je po prvem popolnoma odigranem spomladanskem krogu lahko zadovoljen, čeprav je bil v Beltincih izključen. Foto: RTV SLO
Viktor Trenevski
Če bi Viktor Trenevski v 53. minuti zadel, bi se v Ljudskem vrtu verjetno končalo drugače ... Foto: RTV SLO

Goričani so v Beltincih po 15 minutah povedli z 2:0. Miran Burgič se je s 15. letošnjim zadetkom prebil na vrh lestvice strelcev, predtem pa je izsilil tudi prekršek, po katerem je bil z 11-m uspešen Enes Demirović.

Zanimiva tekma v mestu burje
Domžalčani so proti Primorju zapravili zgodnje vodstvo z 2:0. Ajdovci so bili boljši, a neučinkoviti, oba gola pa so prejeli po napakah obrambe. Drugi gol gostov je dosegel Tim Lo Duca, ki je še jeseni nosil dres Primorja. Domače sta rešila Dražen Žeželj in Goran Arnaut, lepo priložnost za zmago pa je v končnici zapravil Matej Mlakar. Sodnik Damir Skomina je pokazal kar štiri rdeče kartone, na vsaki strani po dva.

Srečna zmaga Maribora
Na tretje mesto na lestvici so se z zmago z 2:1 proti Dravi prebili Mariborčani. Predrag Šimić je že v 5. minuti zadel z glavo, tik pred koncem prvega polčasa pa je po hitrem protinapadu izenačil Viktor Trenevski. Napadalec Ptujčanov je imel v 53. minuti priložnost, da doseže še en zadetek, vendar je Tomaž Murko njegov strel z bele točke ubranil. 11 minut kasneje mu je veselje preprečila še vratnica.

Na drugi strani je bil pet minut pred koncem uspešnejši Zajko Zeba. Po njegovem preložku se je žoga na začudenje vseh znašla v mreži Mladena Dabanoviča.

Koper diha za ovratnik moštvom s sredine lestvice
Anet Koper je zasluženo ugnal CMC Publikum z 2:0. Končni izid je v 62. minuti postavil Mladen Rudonja. Rudar in Bela krajina sta se razšla brez zadetkov, za izgubljenima dvema točkama pa lahko veliko bolj žalujejo gostitelji, saj so zapravili kopico priložnosti.