Agim Ibraimi je udarni napadalec Olimpije. Foto: MMC RTV SLO
Koper od boja za obstanek do naslova za prvaka
je Olimpija v Lendavi premagala Nafto z 1:0 in se še vedno bori za 3. mesto, ki pelje v Evropo.
Srečanje je v 79. minuti odločil Agim Ibraimi z 11-metrovke po prekršku Stjepana Cabana nad Davorjem Škerjancem. Preostale tekme so bile včeraj, tudi tista v Velenju, ko se je Luka Koper po zmagi z 2:0 proti Rudarju veselila prvega naslova državnega prvaka.
Oblak spravljal v obup domače napadalce
Oslabljeni Lendavčani (brez Daliborja Volaša, Bojana Matjašeca in Damjana Ošlaja) so imeli priložnost, da bi bili po tem krogu znova trdneje na 3. mestu, a jim kljub izjemnim priložnostim tokrat ni uspelo premagati izvrstnega Jana Oblaka. Olimpija se jim je tako približala le na točko.
V prvem polčasu je Oblak ubranil strela Amela Mujakoviča z 18 metrov in Jožeta Benka, ki je bil v 21. minuti sam pred njim. Tudi v drugem polčasu so bili gostitelji na začetku bolj nevarni. V 56. minuti je Oblak znova preprečil veselje Benku. Zadnjih 30 minut je minilo v premoči Olimpije, ki jo je najavil Škerjanc, po njegovi priložnosti pa je sledila prava bomba Nika Omladiča in odlično posredovanje Tomaža Murka. Dve minuti pred koncem je vratar Olimpije zrušil Cabana pred svojimi vrati, a se sodnikova piščalka takrat ni oglasila.