Dalibor Volaš je dosegel 12. zadetek v letošnji sezoni. Foto: MMC RTV SLO
Drava vse bližje drugi ligi
Goričani napolnili mrežo Interblocka
Nafta še vedno v igri za 3. mesto
Olimpija porazila nove prvake

Rudar je bil s 4:2 boljši od Laboda Drave, na zadnji tekmi pa je Hit Gorica s 6:1 odpravila Interblock. Že včeraj sta se Maribor in CM Celje razšla z neodločenim izidom 1:1.
Primorci 50 minut igrali z igralcem manj
Olimpija je zadržala tretje mesto na lestvici. Proti prvakom iz Kopra je dosegla že peto zmago na zadnjih šestih tekmah. Čeprav so imeli gostje na začetku tekme žogo več v svojih nogah, so bili konkretnejši zeleno-beli, predvsem je bil nevaren Agim Ibraimi. Ta je v 20. minuti tudi zabil vodilni zadetek, ko je z glavo po podaji zadel Andreja Dugolina.
V nadaljevanju se je z dvema obrambama izkazal Ermin Hasič, Miroslavu Cvijanoviču pa z dveh metrov ni uspelo zadeti cilja. Neizkoriščene priložnosti je v 40. minuti kaznoval Daniel Bešič in izenačil z roba kazenskega prostora. Kmalu zatem so Koprčani po drugem rumenem kartonu Damirja Hadžiča na igrišču ostali le z desetimi možmi. Ljubljančani so to takoj izkoristili, saj je v 45. minuti Nik Omladič s strelom po tleh z leve strani poskrbel za novo Olimpijino vodstvo.

V 62. minuti je končni izid postavil Ibraimi, ko je s treh metrov učinkovito končal lepo akcijo zeleno-belih.
Volaš in Buzeti strelca v Lendavi
Nafta za Olimpijo še naprej zaostaja le za točko. Mrežo Domžal, ki so z mislimi že pri sobotnem finalu Pokala Hervis v Mariboru, je v 22. minuti načel Dalibor Volaš z natančnim strelom z 12 metrov. Že prej je Konstantin Vasiljev po samostojnem prodoru nastreljal vratnico. Na začetku drugega dela je Buzeti stresel prečko, isti igralec pa je pet minut pred koncem meril v polno z dobrih desetih metrov in potrdil tri točke gostiteljev.
Drava še vedno zadnja
Tudi Rudar še upa na tretje mesto. Velenjčani so povedli v 15. minuti, ko je po podaji Nikole Tolimirja z natančnim strelom zadel Dario Torbić. Le minuto pozneje je po dolgi podaji vratarja Safeta Jahića izenačil Gorazd Zajc. V 40. minuti je drugi gol za gostitelje zabil Nedzbedin Selimi, v 61. minuti pa so Ptujčani znova izenačili, ko je močno podajo Dorisa Kelenca v zadetek spremenil John Ogu.

Drugo izenačenje ni trajalo dolgo, saj je takoj zatem po podaji Selimija z desne strani zadel Denis Grbič in Velenjčane popeljal v tretje vodstvo. Na 4:2 je v 70. minuti povišal Petar Stojnić, ki je bil najvišji v kazenskem prostoru.
Osterc še naprej kralj strelcev
Novogoričani so proti Interblocku v dežju hitro prišli do vodstva. Že v 9. minuti je Ivan Brečević z glavo unovčil podajo Gorana Cvijanoviča iz kota. Po prečki Mateja Rapnika so gostitelji v 30. minuti povišali na 2:0. Po prostem strelu Enesa Demiroviča je gostujoče branilce prehitel Aris Zarifovič in žogo iz neposredne bližine zabil v mrežo.
V zadnje četrt ure so belo-modri zadeli še štirikrat - dvakrat Milan Osterc, po enkrat pa Cvijanovič in Dragoljub Nikolič. Častni zadetek je za goste je v 80. minuti prispeval Josip Iličič z 11-metrovke, potem ko je Admir Kršič v kazenskem prostoru nepravilno ustavil Matica Finka.