Vratar Rome Doni je le nemočno obsedel v golu. Foto: Reuters
Hernan Crespo
Hernan Crespo je z volejem zabil drugi gol za Inter. Foto: EPA
Francesco Totti
Francesco Totti je bil po koncu tekme zelo zaskrbljen. Junak nedeljske tekme proti Juventusu je bil tokrat v precej slabši formi. Foto: Reuters
David Trezeguet
David Trezeguet je mojstsko matiral Serenija in popeljal Juve na 2. mesto. Foto: RTV SLO

Nogometaši Rome, ki so sredi peklenskega sporeda, so imeli veliko priložnost v 3. minuti. Francesco Totti je izvajal prosti strel, vratar Julio Cesar je žogo odbil, iz bližine je poskusil Alessandro Mancini, a je bil sijajni Cesar znova na pravem mestu. Odločilni trenutek na tekmi se je zgodil v 28. minuti, ko je Doni še uspel ubraniti strel vezista Cesarja, potem pa je odbito žogo Zlatan Ibrahimović z glavo poslal proti golu. Ludovic Giuly je pritekel nazaj in jo z roko odbil. Francoz si je prislužil rdeči karton, z enajstih metrov pa je bil "Ibra" zanesljiv.

Perrotta izkoristil napako Maxwella
V 53. minuti je Roma povsem nepričakovano izenačila. Brazilec Maxwell je v boju z Davidejem Pizarrom po veliki napaki izgubil žogo, ki je prišla do Simoneja Perrotte. Italijanski reprezentant jo je z močnim strelom z desnico z 12 metrov poslal v mrežo.

Trije goli modro-črnih v 11 minutah
Navdušenje na Olimpicu je bilo kratko. Le tri minute pozneje je Esteban Cambiasso močno ustrelil, Doni je žogo odbil, a le do Hernana Crespa, ki jo je z volejem zabil v mrežo. Zmedenost obrambe Rome je v 60. minuti izkoristil Julio Ricardo Cruz, ki je bil natančen z levo nogo z roba kazenskega prostora. Kolumbijski branilec Ivan Corodba je postavil piko na i z glavo v 68. minuti.

Roma v torek na Old Traffordu
Inter ostaja neporažen in ima na vrhu lestvice 14 točk. Romo čaka po težkih tekmah z Juventusom, Fiorentino in Interjem še večja preizkušnja v torek. Varovanci Luciana Spallettija bodo v 2. krogu Lige prvakov gostovali na Old Traffordu. Spomini na bolečih 1:7 aprila letos so še sveži.

Milan brez zmage že pet krogov
Z bledimi predstavami nadaljuje Milan, ki je na San Siru igral s Catanio le 1:1. Goste je v vodstvo v 26. minuti z glavo popeljal Urugvajec Jorge Martinez, iz enajstmetrovke pa je na začetku drugega dela izenačil Kaka. Evropski prvaki so dobili le uvodno tekmo Serie A, v nadaljevanju pa so štirikrat remizirali in enkrat izgubili.

"Treze" junak torinnskega derbija
Torinski derbi je v 93. minuti odločil David Trezeguet. Francoski napadalec je izkoristil zmedo v obrambi gostiteljev in z volejem ukanil vratarja Serenija.