Esteban Cambiasso (desno) je bil poleg Zlatana Ibrahimovića glavni junak večera na San Siru. Oba sta dosegla po dva zadetka. Foto: Reuters
Vagner Love
Veselje nogometašev CSKA-ja v 31. minuti je bilo veliko prenagljeno. Foto: Reuters
Lionel Messi, Thierry Henry in Ronaldinho
Udarna trojka Barcelone: Lionel Messi, Thierry Henry in Ronaldinho. Foto: Reuters
Gerard Pique
Gerard Pique je na Old Traffordu prvi načel mrežo Dinama iz Kijeva. Foto: Reuters
Renato je z dvema zadetkoma pokopal Steauo. Foto: EPA
Sporting - Roma
Sporting in Roma sta se razšla z remijem 2:2. Foto: Reuters
Roberto Carlos
Roberto Carlos se je upravičeno veselil uspeha proti PSV-ju. Foto: EPA

Inter je v 31. minuti proti CSKA-ju zaostajal že z 0:2 (strelca sta bila Brazilca Jo in Vagner Love), a nato v treh minutah izenačil in v drugem polčasu postavil stvari na svoje mesto. Po dva gola sta zabila Esteban Cambiasso in Zlatan Ibrahimović. Najlepši je bil zadnji zadetek Šveda, ko je sprožil pravo "bombo" s 25 metrov, ki je končala v zgornjem levem kotu gostujočih vrat.

Velik korak proti nadaljevanju evropskih bojev tudi spomladi je v skupini G naredil še Fenerbahče, ki je bil z 2:0 boljši od PSV-ja.

Stuttgart trdno zasidran na zadnjem mestu
Lyon je še drugič iztržil izjemno pomembno zmago proti Stuttgartu, ki mu še ohranja možnosti za preboj v osmino finala. Za tri točke sta bila najbolj zaslužna dvakratni strelec Hatem Ben Arfa in vratar Remy Vercoutre, ki je v 60. minuti pri izidu 3:2 ubranil 11-metrovko Thomasu Hitzlspergerju. Vse dvome o zmagovalcu je v 93. minuti razrešil Juninho iz bližine.

Rijkaard: Lahko bi bilo 5:0 ali 6:0
Francoski prvaki v skupini E zdaj le še točko zaostajajo za Glasgow Rangersi, ki so bili brez možnosti v Barceloni (0:2). Že v 6. minuti je Thierry Henry ob levi vratnici s pomočjo roke žogo potisnil v mrežo po strelu Lionela Messija. Ta je končni izid postavil v 43. minuti po dvojni podaji z Ronaldinhom in odbiti žogi vratarja Allana McGregorja. "To je bila tekma, ki bi jo lahko dobili s 5:0 ali 6:0," so bile besede domačega trenerja Franka Rijkaarda, ki najlepše ponazarjajo dogajanje na igrišču.

Sporting zamudil priložnost za priključek
Zelo zanimivo je bilo v Lizboni, kjer je Romi do dragocene točke pomagal avtogol Andersona Polge v 90. minuti (2:2). Branilec Sportinga je žogo v lastno mrežo preusmeril po strelu Davida Pizarra. Če bi Portugalci slavili, bi se v skupini F izenačili z Italijani pri šestih točkah, tako pa je ostala razlika treh. Roma je hitro povedla z 1:0, nato je Liedson preobrnil potek tekme, Sporting pa je ob koncu nesrečno dobil še drugi zadetek, čeprav je do tedaj odločno nadzoroval potek srečanja. Napredovanje si je že zagotovil Manchester United, ki je visoko s 4:0 odpravil Dinamo iz Kijeva.

Slavija tokrat Arsenalu pokazala zobe
V skupini H je praška Slavija pokazala, da lahko enakovredno igra tudi proti Arsenalu, s katerim je pred tremi tedni v Londonu izgubila kar z 0:7. Čehi so tokrat imeli precej več priložnosti od oslabljenih Topničarjev, ki so nastopili brez Cesca Fabregasa, Aleksandra Hleba in Tomasa Rosickega. Kljub temu je ostalo pri 0:0, ki Arsenal že pelje med 16 najboljših. Tam je z eno nogo tudi Sevilla, ki je z 2:0 slavila v Bukarešti.

Skupina E:
LYON - STUTTGART 4:2 (3:1)
Ben Arfa 6., 37., Källström 15., Juninho 93.; Gomez 16., 56.
Vercoutre (Lyon) je v 60. minuti ubranil 11-m Hitzlspergerju.

BARCELONA - GLASGOW RANGERS 2:0 (2:0)
Henry 6., Messi 43.

BARCELONA 4 3 1 0 7:0 10 GLASGOW RANGERS 4 2 1 1 5:3 7 LYON 4 2 0 2 6:8 6 STUTTGART 4 0 0 4 3:10 0

Skupina F:
MANCHESTER UTD - DINAMO KIJEV 4:0 (2:0)
Pique 31., Tevez 37., Rooney 76., Ronaldo 88.

SPORTING LIZBONA - ROMA 2:2 (1:1)
Liedson 22., 64.; Cassetti 4., Polga 90./ag

MANCHESTER UTD * 4 4 0 0 10:2 12 ROMA 4 2 1 1 6:4 7 SPORTING LIZBONA 4 1 1 2 5:6 4 DINAMO KIJEV 4 0 0 4 3:12 0
* - že v osmini finala

Skupina G:
INTER - CSKA MOSKVA 4:2 (2:2)
Ibrahimović 32., 75., Cambiasso 34., 67.; Jo 23., Love 31.

FENERBAHČE - PSV EINDHOVEN 2:0 (2:0)
Marcellis 28./ag, Sentürk 30.

INTER 4 3 0 1 8:4 9 FENERBAHČE 4 2 2 0 5:2 8 PSV EINDHOVEN 4 1 1 2 2:5 4 CSKA MOSKVA 4 0 1 3 6:10 1

Skupina H:
STEAUA - SEVILLA 0:2 (0:1)
Renato 25., 65.

SLAVIJA PRAGA - ARSENAL 0:0

ARSENAL * 4 3 1 0 11:0 10 SEVILLA 4 3 0 1 8:6 9 SLAVIJA PRAGA 4 1 1 2 4:12 4 STEAUA 4 0 0 4 2:7 0