Dario Zahora je v Ajdovščini v prvem polčasu poskrbel za pravo mojstrovino. Foto: RTV SLO
Etien Velikonja
Junak drugega kroga je včerajšnji strelec treh zadetkov Etien Velikonja, ki zaseda tudi prvo mesto med strelci. Foto: MMC RTV SLO
Goli s Ptuja in iz Ajdovščine
Goli iz Domžal in Velenja

Celjani so po Rudarju tokrat na gostovanju ugnali še ptujsko Dravo (0:2), ki je v uvodnem srečanju sezone razočarala svoje privržence. Ljubinku Druloviću do zasuka v igri ni pomagalo niti nekaj rokad v moštvu, priložnost je od začetka dobil tudi Rok Kronaveter.

Celjsko zmag je z vratnico v 11. minuti napovedal Dario Biščan, nato pa je na sceno stopil igralec tekme Dejan Urbanč. V 16. minuti je po sprva nenevarni akciji s strelom po tleh premagal Tomaža Murka. Potop ptujske barke je z direktnim rdečim kartonom v 73. minuti napovedal Miljenko Bošnjak, potrdil pa Urbanč s še enim zadetkom s 25 metrov v 85. minuti.

Ljubljančani lahko zadovoljni s točko
Interblock je tokrat v Ajdovščini sicer povedel, na koncu pa je bil lahko več kot zadovoljen s točko (1:1). Ljubljančane je v vodstvo ob kratkem "mrku" gostiteljev povedel Dario Zahora, ki je v prejšnjem krogu v Novo Gorici z zadnjim zadetkom prinesel točko (2:2). Erik Salkič je s težkega položaja z desne strani podal hrvaškemu napadalcu, ki je z glavo mojstrsko zadel.

Nato so igro v svoje noge spet prevzeli gostitelji, izenačili pa kmalu po začetku drugega polčasa. Dalibor Teinović je krenil s hitro akcijo, podal Edinu Šaranoviću, ki je nesebično zaposlil Mateja Mlakarja. Ta je žogo zabil pod prečko.

Izenačenje je hitro ponudilo dve novi priložnosti gostom, a je obe v minuti igre zapravil Zahora. Prvič je po podaji Ermina Rakoviča s "škarjicami" meril previsoko, nato pa mu je strel blokiral še domači branilec Igor Krstič.

V zaključku Ajdovci nove premoči niso znali izkoristiti. Z obrambami je zablestel tudi gostujoči vratar Matjaž Rozman.

Velika točka Nafte v Domžalah
Od sobotnih tekem odmeva predvsem remi Nafte v domžalskem Športnem parku (2:2). Zanj je v 95. minuti posrkrbel gostujoči branilec Damjan Ošlaj.