Milivoj Bračun je v sredo sedel na klop Kopra, potem ko se je vodstvo kluba razšlo z Vladom Badžimom. Foto: MMC RTV SLO
Nafta
Nafta je niz neporaženosti podaljšala na štiri tekme. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj

Bračun je sicer tekmo moral spremljati s tribune, saj še nima urejenega delovnega dovoljenja.
Vratnica Polareczkega
Gosti so začeli odločneje in v 9. minuti so po gneči v domačem kazenskem prostoru že dvigali roke, a so nogometaši Nafte z golove črte izbili žogo v polje.
Lendavčani so prvi neposreden strel proti vratom Kopra sprožili v 18. minuti. Roland Polareczki je dobro meril, Igor Nenezić pa je brez težav ukrotil žogo. V 25. minuti se je po silovitem strelu Polareczkega s 16 metrov močno stresla vratnica gostujočih vrat. Do konca prvega dela se je igra umirila.

Prečka Lesjaka
Nadaljevanje je v 47. minuti ponudilo prvo priložnost Nafti. Znova je poskušal Polareczki, ki pa so ga nepravilno ovirali in ni imel dovolj moči, da bi sprožil močnejši strel, tako da je Nenezić žogo z lahkoto ujel. Dve minuti pozneje je žoga po silovitem poskusu Davida Tomažiča Šeruge zletela tik ob desnem zgornjem kotu. V 53. minuti je Zoran Lesjak s polvolejem z 18 metrov zadel prečko.

Priložnost Brečevića
Pritisk Nafte se je nadaljeval, nov poskus Polareczkega z glavo je Nenezić znova ubranil. Zamujene priložnosti Lendavčanov bi Koprčani kmalu kaznovali dve minuti pred koncem, a se po strelu Ivana Brečevića z glavo mreža ni zatresla.

Vinko na preizkušnji v Metzu
Nafta je že štiri kroge neporažena, tokrat pa ni mogla računati na Vedrana Vinka, ki je na preizkušnji v francoskem drugoligašu Metzu. Pri Kopru sta poškodovana Danijel Marčeta in Davor Bubanja, zaradi kartonov je počival tudi Damir Hadžić.
6. krog:
NAFTA - LUKA KOPER 0:0
1.000 gledalcev
Nafta: Ajlec, Matajšec, Lesjak, Jerebic, Zelko (71./Jovanović), Sreš (83./Caban), Tomažič Šeruga, Polareczki (88./Raduha), Korošec, Levačič, Vaš.

Luka Koper: Nenezić, Handanagić, Guberac, Linić, Vasiljev (85./Brečević), Struna, Karić, Bagarić (75./Kajtazi), Đukić, Osterc, Stojanović (63./Pučko).