Jože Benko je bil z dvema zadetkoma prvo ime tekme v Lendavi. Foto: MMC RTV SLO
Armin Bačinovič je moral v 44. minuti predčasno pod prho. Foto: MMC RTV SLO
Marcos Tavares je dosegel častni gol za goste. Foto: MMC RTV SLO
Preobrat Domžal v Novi Gorici
Prašnikar debitiral s porazom
Koper ohranja prednost na vrhu
Benko dvakrat udaril v Lendavi

Tekma v Lendavi med drugo- in tretjeuvrščeno ekipo prvenstva, ki sta tudi v polfinalu slovenskega pokala, je bila odločena na začetku drugega polčasa, ko je Jože Benko v dveh minutah dosegel dva gola in povedel Nafto v vodstvo s 3:0. Za gostitelje je v 20. minuti zadel še Emil Miljković z glavo po podaji razpoloženega Konstantina Vasiljeva z leve strani.
Estonec je podal tudi za 2:0, in sicer iz kota, ob tretjem zadetku pa je prav tako "zaspala" desna stran mariborske obrambe in omogočila še en uspešen predložek v kazenski prostor. V 58. minuti je končni izid postavil Marcos Tavares, ki je v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Flavia.

Mihelič in Bačinovič zgodaj z igrišča
Nafta je imela že v prvem polčasu še nekaj priložnosti, vendar je Rok Buzeti s šestih metrov zgrešil prazen gol, Damjan Ošlaj pa je zadel vratnico.

Z drugim zaporednim porazom je Maribor, ki je do odmora ostal brez Reneja Miheliča (poškodba) in Armina Bačinoviča (drugi rumeni karton), izgubil še nekaj možnosti za ubranitev naslova prvaka, saj mu je Luka Koper po zmagi v Ljubljani nad Interblockom pobegnila že na 11 točk. Tri zadetke je v Spodnji Šiški dosegel Dare Vršič.
Vseh pet golov v drugem polčasu
Primorci v prvem polčasu niso zatresli mreže, čeprav so imeli že takrat pobudo. Mrežo gostiteljev so načeli v 47. minuti, ko je žogo za hrbet Andreja Trohe iz neposredne bližine pospravil Dalibor Radujko. 20 minut pozneje je prvič zadel Vršič, ko je z glavo učinkovito končal protinapad Mitje Brulca. V 85. minuti je znova zatresel mrežo z glavo po lepi diagonalni podaji Amirja Kariča, nato pa še z močnim strelom z desetih metrov. V sodnikovem podaljšku je s strelom z roba kazenskega prostora končni izid postavil Miran Pavlin.
Ibraimi pokvaril debi Prašnikarja
Olimpija je drugič zapored prišla do popolnega izkupička. Rudar, ki je prvič igral pod vodstvom Bojana Prašnikarja, je doma klonil z 1:3. V 16. minuti je zmaje v vodstvo popeljal Agim Ibraimi z lepim strelom z desne strani kazenskega prostora. Četrt ure pozneje je z močnim strelom z roba kazenskega prostora Jana Oblaka premagal Rok Kronaveter in izenačil. Vendar je izid 1:1 veljal le tri minute, saj je David Kašnik po odbiti žogi iz bližine kmalu poskrbel za novo ljubljansko vodstvo.
V drugem polčasu so se Velenjčani trudili znova izenačiti, a niso zadeli. Oblak je odlično ubranil strel Nedzbedina Selimija z glavo. Na drugi strani so bili uspešnejši Ljubljančani. V 82. minuti je bil po podaji Roka Roja pred vrati spet natančen Ibraimi in odločil tekmo.

Domžalčani od 0:2 do 3:2
Domžale so v gosteh s 3:2 ugnale Hit Gorico, čeprav so belo-modri po devetih minutah z zadetkoma Milana Osterca in Ivana Brečevića vodili že z 2:0. Domžalčani so imeli nato do konca prvega polčasa pobudo, toda Vasje Simčiča niso znali premagati. Gostujoči trener Darko Birjukov je ob odmoru v slačilnici pustil Damirja Pekiča, v igro pa poslal Janeza Permeta. Ta se mu je takoj oddolžil z zadetkom, saj je v 47. minuti z močnim udarcem le premagal goriškega vratarja.
V 68. minuti je zelo lep zadetek s 25 metrov dosegel Mitja Zatkovič in napovedal preobrat. Domžalčani so še naprej pritiskali in se v zadnji minuti po avtogolu rezervista Nejca Mevlje, ki je nespretno posredoval po avtu Darka Zeca, še drugič v zadnjem mesecu veselili zmage v mestu vrtnic. Novogoričane so namreč konec marca izločili iz pokala.
Celje zadelo z desetimi
Celjani so kljub igralcu manj (v 75. minuti je bil zaradi udarca Klemna Medveda izključen Mario Močič) v 88. minuti slavili na Ptuju z 1:0. Po levi strani je prodrl Roman Bezjak in podal pred domača vrata, kjer je bil najspretnejši Domagoj Duspara. Labod Drava je bil najbližje zadetku v 4. minuti, ko je John Ogu s 25 metrov stresel prečko. Sredi drugega polčasa je okvir vrat stresel tudi Rajko Rep pri gostih.