Dare Vršič je izenačil na 1:1. Foto: MMC RTV SLO
Goran Cvijanovič je bil prvi strelec na tekmi. Foto: foto-forma
Na Ptuju se mreža ni zatresla
Petarda v mreži Interblocka
V Domžalah zadela Pekič in Kronaveter
Koprčani slavili po avtogolu Fratine

V 3. minuti je Novogoričane popeljal v vodstvo Goran Cvijanovič, ki je v mrežo iz bližine pospravil odbito žogo, potem ko je po njegovem prvem strelu zadela v roko Amirja Kariča. Koprčani so po terenski pobudi v nadaljevanju preobrat naredili v 39. in 41. minuti. Najprej je bil po podaji Mitje Vilerja v kazenskem prostoru nepokrit Dare Vršič, nato pa je globinsko podajo Mirana Pavlina izkoristil Nebojša Kovačevič.
Belo-modri so do odmora zmogli vrniti udarec. Lepo podajo Admirja Kršiča z leve strani je v gol spremenil Goran Galešić, ki se je z nogo mojstrsko vrgel za žogo. Koprčani so v 57. minuti znova povedli, to pa je bil tudi zadnji gol na tekmi. Predložek Pavlina z desne strani je v lastno mrežo z glavo nesrečno preusmeril Domen Fratina. Do konca tekme sta nevarno zapretila še Vršič (67.) in Kristijan Polovanec (73.).
Tretja zaporedna zmaga CM Celja
Celjani so zmagali tretjič zapored, tokrat so bili na Areni Petrol s 5:1 boljši od Interblocka. Oslabljeni Štajerci so povedli v 17. minuti, ko je Aleksander Zukić v svojem kazenskem prostoru s prekrškom ustavil Rokija Štrausa, z 11-metrovke pa je bil uspešen Anej Lovrečič. 20 minut pozneje je po veliki napaki domače obrambe z roba kazenskega prostora izenačil Robert Berič. Tik pred koncem prvega polčasa je Lovrečič še enkrat zadel z bele točke, prekršek nad Dejanom Purišičem je storil Alen Jogan. V drugem delu sta gostujočo mrežo napolnila Štraus in Slaviša Dvorančič, ki je zabil dva gola.
Kronaveter in Pekič strelca v Domžalah
Na tekmi Domžale - Rudar je bil izid 1:1. Velenjčani so povedli v 18. minuti, ko je Rok Kronaveter na robu kazenskega prostora streljal, žoga se je odbila od noge Darka Topiča in v velikem loku preletela domačega vratarja Nejca Vidmarja ter končala v mreži. Tri minute pozneje je Kronaveter meril le za las mimo desne vratnice. V 38. minuti je izenačil Damir Pekič, ki je z izjemnim diagonalnim strelom v zgornji desni kot premagal nemočnega vratarja Bobana Savića. Tudi v drugem polčasu je bilo nekaj priložnosti na obeh straneh, ki pa so ostale neizkoriščene, tako da se je tekma končala z delitvijo točk.
Slaba tekma na Ptuju
Labod Drava in Nafta sta se razšla brez zadetkov. Tudi prave priložnosti so bile redke. Še najbolj razpoložen in najbližje zadetku je bil domači napadalec Abdulrazak Ekpoki, ki je v 13. minuti stresel prečko. Ptujčani so v tem tednu doživeli kar precej sprememb, saj je odšel trener Milko Djurovski, za njim pa še Zoran Pavlovič, Suvad Grabus in Ermin Rakovič. Na Ptuju pa so močno oslabljeni zaigrali tudi Lendavčani, saj so zaradi poškodb in kartonov manjkali Siniša Janković, Damjan Ošlaj, Emil Miljković, Konstantin Vasiljev in Dalibor Volaš.
Petkov derbi med Olimpijo in Mariborom se je končal z neodločenim izidom 1:1. Odmeve po tekmi si lahko preberete tukaj.